Úspěšná neděle v Chocni - KP 7. 2. 2016

Další kolo krajského přeboru jsme nakonec neodehrály na domácí palubovce, ale u soupeřek v Chocni. Kromě nás a domácích přijely ještě soupeřky z Moravské Třebové. A jak se nám dařilo?

K prvnímu zápasu jsme nastoupily proti domácímu týmu. Soupeřky jsme dlouho neviděly hrát a tak jsme moc nevěděly, co můžeme čekat. Do prvního setu soupeřky vlétají a my se jen snažíme bránit. Bohužel se nám nedaří opřít se o servis a tak musíme hodně bojovat v poli. Set prohráváme, podle skóre celkem jednoznačně. Od druhého setu se nám začíná dařit. Soupeřky dostáváme pod tlak - daří se nám na saku a na podání. Vyhráváme druhý set, o vítězství ve třetím setu rozhoduje koncovka, ale i ten získáváme. Vedeme 2:1. Po boji vyhráváme i poslední set. Vítězství 3:1 se nerodilo lehce, ale zvládly jsme to.

Po krátké pauze nastupujeme proti holkám z Moravské Třebové. Na dnešní kolo dorazily soupeřky pouze v šesti. První set je smetáme z palubovky, dovolily jsme jim pouhých 9 bodů. Do druhého setu střídáme. Přestáváme se nám dařit. Soupeřky se chytají a začíná boj o každý bod. Další 2 sety prohráváme v koncovkách 25:27, 26:28. Třetí set s přehledem vyhráváme. Rozhoduje tiebreak. V něm se soupeřkám daří lépe. My se pereme s příjmem. Přestože mě prohra mrzí, soupeřky si za ji zaslouží za bojovnost.

V posledním zápase Choceň poráží Moravskou Třebovou 3:0. Nám tento výsledek pomáhá a příští kolo nás čeká ve 2. skupině.

Velkou pochvalu zaslouží za zápas Eliška Vodehnalová a nejvíce bodující hráčka našeho týmu Pája Rejmanová.

Hrály: Bára Vrabcová, Anička Motyčková, Pája Rejmanová, Míša Svobodová, Věrča Fulíková,  Eliška Vodehnalová, Eliška Ropková, Viky Částková

Výsledky soutěže Krajský přebor starší žákyně 7. 2. 2016 Polička, Choceň, Litomyšl

PO – SY 1:3( -20,-21,21,23), PO – LA A 0:3 (-18,-18,-23), SY – LA A 0:3 ( -8,-8,-8)

LI – ČT 0:3(-19,-8,-12), LA B – ČT 3:1(16,-22,16,14), LA B – LI 3:1(-21,4,11,11)

CHO – DÚ 1:3(14,-19,-24,-18), DÚ – MT 2:3(9,-25,-26,14,-10) , MT – CHO 0:3(-24,-16,-13)