Zpátky v medailové skupině

Stejně jako juniorky i žákyně mají leden a únor opravdu nabitý a o volnu se můžou nechat jet zdát. Po minulém padáku do druhé skupiny byl cíl jediný a jasný. K dispozici jsem měla plnou sestavu, jen Pája byla čerstvě po návratu z hor. A tak jsme vyrazily do Poličky.

Člověk by neřekl, co jedny hory udělají s jednou volejbalistkou během jednoho týdne :). Naštěstí jsme mohly střídat, tak nebyl žádný problém. Nejdůležitější zápas jsme si vyšvihly hned na začátku proti Poličce. Máme kvalitní servis, a proto jsem od holek žádala, abychom ho využívaly na maximum. Bohužel tu byla opět známá písnička o špatném příjmu a nekoncentraci. Naštěstí servis funguje dobře a v poli vezmeme několik výborných míčů, a od půlky setu už si držíme vedení. Druhý set je ještě obtížnější. Hra je vyrovnanější, problém nám dělají především útoky do lajny, které nejsme schopné vybrat. V koncovce prohráváme, ale tentokrát holky máknou, koncentrace funguje na jedničku a nám se podaří otočit a vyhrát i celý, ten den nejdůležitější, zápas 2:0

V druhém zápase proti Pardubicím střídáme, jak to jde a celý zápas probíhá v naší režii. Nutím holky zkoušet rychlé útoky k jejich nelibosti, ale jejich radost, když se to povede je veliká. Poslední zápas proti Lanškrounu B opět nastupujeme v pozměněné sestavě. První set probíhá zcela pod naší taktovkou. Jen některé hráčky se jen nerady zapojují do rychlejších akcí. Druhý set nám moc dobře hrající mladé hráčky z Lanškrouna pěkně zatápí. My přestáváme útočit, zmatkujeme a děláme si vlastní chyby hlavně na síti. Naštěstí díky dobrému servisu se nám podaří v napínavé koncovce vyhrát a zajistit si tak postup do nejlepší skupiny a zpátky do bojů o medaile.

Za týden musíme zabojovat a zkusit v nejlepší skupině zůstat. Hrajeme v Č. Třebové.

Hrály: V. Fulíková, M. Svobodová, A. Motyčková, E. Ropková, P. Rejmanová, E. Vodehnalová, D. Pravcová, V. Částková