Boj až do samotného konce

V sobotu jsme odjely na poslední kolo krajského přeboru starších žákyň. Opět jsme neodjely v celkové sestavě, chyběla nám hlavní nahravačka, ale holky se s tím popraly na výbornou.

V prvním utkání jsme se střetly s Lanškrounem. Lanškroun byl oslabený, některé holky ze základu jely vypomoc kadetkám. Přesto naše rozjezdy jsou bídné až žalostné. První set jsme si nemohly zvyknout na náhru, neměly jsme příjem a strašně moc chyb jsme si dělaly samy. A my první set prohrály. Opět po rázné domluvě se holky do druhého setu vrhly. Zapomněly na první set a najednou začaly hrát. Bylo vyrovnáno 1:1. A my šly do tiebreaku. Začátek byl dobrý, pořád jsme si vedly vedení  minimálně o dva body, bohužel v koncovce na nás začala podávat soupeřka a my vyhořely na příjmu. Prohra 2:1.

Po pauze jsme se utkaly s Českou Třebovou. Družstvo, které jsme letos vůbec neporazily a které nás vždy jasně převálcovalo. Holky šly hrát se zvednutou hlavou a hlavně s hlavou čistou. Najednou jsme v prvním setě vedly o pět bodů a ani jsme nevěděly jak. Holky jsme na hřišti nepoznávala, makaly, nekazily si i v koncovce byly zodpovědný. A my vyhrály první set 1:0. Po uklidnění rozradostněných holek jsme se vrhly na druhý set. Ten už tak jasný nebyl, přetahovaly jsme se o každý bodík, ale koncovku jsme urvaly a vyhrály jsme 2:0. Ani my, ale hlavně většina trenérů tomu nemohla uvěřit :)

Poslední,ale nejdůležitějsí utkání v krajským přeboru bylo proti Svitavům. Tady nám šlo už o hodně, hrály jsme o 3. místo. V prvním setu jsme se tahaly o každý bodík a v závěru jsme prohrály 23:25. Do druhého setu jsme vlítly a nechtěly jsme to soupeřkám lehce dát. Přehrály jsme je poměrně jasně. A už nás čekal opět tiebreak. Stav byl 1:1 a hrálo se od začátku. V první polovině zkráceného setu jsme vedly, potom nás soupeřky dotáhly a opět jsme se přetahovaly o každičký bodík. Bohužel jsme začaly být nervózní a začaly jsme chybovat a prohrály jsme 13:15.

3. místo nám uteklo vážně o pár desetin bodíků a všechny nás to moc mrzelo. Přesto holky celou sobotu hrály moc pěkný volejbal a ukázaly, že volejbal hrát umí :) A i když ze základu chybí hráčka, tak si s tím holky uměly moc pěkně poradit.