ČP tentokrát trochu jinak, ale naposled

V posledním březnovém víkendu jsme se vydaly na poslední kolo českého poháru starších žákyń do Prahy. Tentokrát příprava na odjezd byla mnohem náročnější. Běhěm týdne se rozlosování změnilo asi 5x, po koupení lístků na vlak ve středu a dalších změnách časů hraní jsme vůbec netušily jestli dojedeme včas či ne. Když už jsme byly v Praze i na zastávce, kde jsme měly vystoupit a kde někde poblíž jsme měly hrát, jsme vúbec nemohly najít halu. S dalšími týmy jsme bloudily a potom nás zachránil pán, který nám na mapě vše vysvětlil. Když už jsme došly k hale, tak jsme dalších 5 minut hledaly vchod, to už jsme se všichni jenom smály a čas jsme přestaly řešit :) Po úspěšném nalezení se holky šly připravit a trenérky hledaly rozlosování, rozlosování jsme našly, ale které bylo opět jiné. Nakonec jsme hrály jak jsme se ,,domluvily,,. V organizaci celéjo víkendu nemám vůbec slov, s úrovní českéhovpoháru se to nedalo vůbec srovnat. Za jeden zápas se nám vyměnily 3 rozhodší (2 z nich byly rodiče), zápis a otáčení čísel jsme také si musely udělat samy.....jídlo radši nebudu komentovat a ubytování? Když jsme vystoupily do 17. patra (samozřejmě výtahem) holky se ubytovaly ale na nás na trenéry nezbyl pokoj. To už jsme se vážně jenom usmívaly a chystaly se na spánek na kanapíčkách na chodbě. Nakonec jsme se domluvily s dalším družstvem a i my trenérky jsme měly postel. Nejhezší na pokoji byl samozřejmě výhled na noční Prahu :)

A jak holky vůbec hrály celý víkend?

V prvním zápase jsme se utkaly s Hlincovkou, holky na soupeřky vlítly a první set vyhrály jasně. V druhém setu jsme také vedly, ale bohužel nám to nevydrželo dlouho, udělaly jsme si strašně moc chyb a soupeřky nás dohnaly a vyhrály 28:26. V tiebreaku jsme se položily a zápas pěkně našlaplý jsme prohrály.

Bez odpočinku jsme šly hrát hned proti Praze, holky se přetahovaly o každý bodík, ale opět holky z Prahy v koncovce byly zodpovědnější a vyhrály 2:0.

Třetí utkání se Sokolovem. První set jsme jasně prohrály, holky to zabalily hned na začátku. Po rázné domluvě holky v druhém setu mákly. přestaly si kazit, zlepšily náhru s útokem a přitvrdily na servise a druhý set vybojovaly. Opět jsme šly do tiebreaku, který jsme v koncovce pustily a prohrály jsme 1:2.

Po dlouhém odpočinku na hraní, ale krátkém na procházku po Praze jsme odehrály poslední zápas dne a to s Rychnovem nad Kněžnou. Oba sety byly poměrně stejné, praly jsme se se soupeři o každý bod, ale nakonec v koncovce jsme opět prohrály 2:0.

V neděli nás čekaly 2 zápasy. Trochu jsme se obávaly výkonu, vždy máme druhé dny poměrně horší. V prvním utkání v neděli jsme se střetly s Uherským Hradištěm, kde soupeřkami nám  byly mladší žákyně, ale některé o dost vyšší něž my :) holky nasadily od začátku tvrdý servis, který udržely i v druhém setě a vyhrály 2:0.

Poslednízápas v českém poháru byl s Uničovem. Družstvo, které jsme znaly a s kterým jsme odehrály vždy tiebreak v náš neprospěch Holky se přesto nezalekly a vybojovaly zápas 2:0.

V Praze jsme skončily na 4. místě. A celkově v Českém poháru na 28. místě.

A jak to viděla Ropy s Eliškou?

V sobotu 25.března jsme se na poslední kolo ČP vydali do Prahy. Poprvé jsme jeli vlakem a od trenérek jsme dostaly dárek ve formě puků se samolepkami našeho oddílu, ty bohužel nevydržely ani na společnou fotku. Bloudili jsme po Praze, aniž bysme věděli kdy a kde hrajem. Po dlouhém hledání jsme první zápas dne odehráli s Hlincovkou, který jsme prohráli 1:2. Jako vždy mám trvalo dlouho(celej den), než jsme se rozehráli a následující zápas s domácím Orionem jsme prohráli 0:2. Další zápas se Sokolovem jsme znovu prohráli 1:2. Po něm nás čekala čtyřhodinová pauza, po níž jsme odehráli poslední zápas dne s Rychnovem, který jsme po mnoha zkažených podáních a příjmech ( stejně jako v ostatních zápasech) opět prohráli 0:2. Poté jsme snědli dost pochybnou večeři a odšourali se do 17. patra v blízkém hotelu.

V neděli se nám už dařilo více než v sobotu. I když před prvním zápasem, ve kterém jsme se utkaly s Uherským Hradištěm, na nás byla znát únava, vzpamatovaly jsme se a zápas jsme vyhrály 2:0. Asi po hodinové pauze nás čekalo naše poslední utkání proti týmu z Uničova. S tímto týmem jsme se setkaly již v minulém kole Českého poháru, kde jsme proti němu odehrály dokonce dva zápasy, které pro nás bohužel skončily prohrou v tiebreaku. V tomto kole se ale dařilo více nám, a tak jsme nad Uničovem vyhrály 2:0 a odnesly si tak další a zároveň poslední výhru Českého poháru.

Hrály: Viky Částková, Míša Svobodová, Danča Pravcová, Ani Motyčková, Eliška Ropková, Eli Vodehnalová, Věrča Fulíková