Zahájení sezony nejdál od domova

Jako poslední z našeho klubu jsme zahájily sezónu 14. října a hned nejdál, jak to jen šlo – ve Chvaleticích. Jak už to tak bývá, celonedělní výlet, protože se s námi střídají ještě chlapi.

I přesto, že letos nemáme ani béčko, hned na začátku jsme řešily počet lidí, kteří mohou odjet na první mistrák. Nemoci, dovolené a souběžný zápas juniorek rozhodly za nás – 8 lidí za ženy, 8 za juniorky.

První zápas v sezoně je vždy nejistý a nikdy se vlastně neví, kdo může vyhrát. Však podle toho také vypadají výsledky v tabulce.

My nastoupily do zápasu velmi dobře. Protihráčky jsou snad s přibývajícím věkem vyšší a vyšší. A u nás furt nic :(. Ten den jsme vymetaly palubovku jak hadry na holi a ze začátku také velmi efektivně útočily. Body se přelévaly z jedné strany na druhou, výměny byly setsakramentsky dlouhé a vyčerpávající. Neustále jsme lapaly po dechu. Na pohled krásný volejbal plný dramatických zápletek vyvrcholil v ještě dramatičtější koncovce, kdy jsme soupeřky dotáhly na stejný poměr bodů. Nakonec jsme prohru neodvrátily, ale nebylo se za co stydět. Druhý set se odehrával ve stejném duchu, naše obrovská bojovnost v poli, kvalitní chvaletické útoky. Nám ale začal pomalu a jistě haprovat příjem podání. Peťa se ten den naběhala víc než za celou přípravu. Bohužel opět nám nevyšla koncovka a my prohrály i druhý set. Třetí set už se nám tolik nedařilo a i přesto, že jsme byly podporované hostujícími volejbalisty z Hlinska, k vítězství to nevedlo.

Smířené s dlouhatánskou pauzou, během níž hráli chlapi, jsme stihly poobědvat, vyfotit se, zhodnotit pány na hřišti, decentně pofandit, naučit se hlavní města a biologii, prolistovat katalog Avonu a určitě se i připravit na další zápas.

Můj odhad se naštěstí vyplnil. Soupeřky po prvním zápase fyzicky odpadly. Trenér protihráček první set zamíchal sestavou a ty už se nedokázaly dát dohromady, i přesto, že zanedlouho stála na hřišti opět základní sestava. Dva sety je válcujeme jak rozjetej šinkanzen. Třetí set střídáme a stav nevypadá dobře. Mé 4 chyby a skóre 0:6 nadějně nevypadají. Odčiňuju své chyby alespoň částečně na podání a už dýcháme soupeřkám na záda. Postupně srovnáváme a dokonce vedeme, hraje se o každý bod, ale my už těsné vítězství z rukou nepouštíme. Zasloužená výhra a alespoň malé zadostiučinění za první zápas. Remíza je pro oba týmy rozhodně spravedlivá.

Hrály: VerčaR., Ivča, Marťa, Peťa (Šárka), Anička, Maru (VerčaN.)

Autorka: Maruška Ropková