Důležité posvícenské výhry

V sobotu 20. října jsme nastoupily k prvnímu domácímu utkání proti Tesle Pardubice. Proti našemu neoblíbenému soupeři. Parta „zkušených“ dam, u kterých nikdy nevíme, čím nás překvapí. Vědí, kam se postavit a většinou útoky odráží jednoruč i jinak třeba hned i na první zpět a protihráčky jako my jsou potom bezradné. Po prvním shlédnutí  hostující sestavy jsme radost neměly, levoruká smečařka, která nás před rokem skoro zesměšnila, byla v základu týmu

Do zápasu jsme vkročily poměrně dobře. Překvapivě se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nám zpočátku vůbec nešly lejvky, zkazily jsme 100 procent (6 ze 6). Pak to přeci jen Verča Rožeň prolomila a od té doby se začal zápas odvíjet podle našich představ. Soupeřky přestaly stíhat v poli  a tím nám velmi ulehčovaly situaci. Určitě se jim také nelíbil rachot našich fandů bubeníků, který naopak nás hnal za každým vytouženým bodem. Druhý set jsme protihráčky doslova semlely (25:11), a tak jsme se rozhodly, že do třetího setu vystřídáme. No to, co se ovšem dělo, asi nemělo se střídáním nic společného. Prostě a jednoduše jsme se rozhodly, že soupeřkám míč nepůjčíme – až do stavu 0:9 v náš neprospěch jsme nepřepinkly síť na druhou stranu. Úplná bezmoc a skoro ostuda. Naštěstí jsme se s tím vyrovnaly aspoň trochu důstojně. Ještě stav 17:8 vypadal strašlivě, ovšem podařilo se nám srovnat na 19:19, dokonce jsme  20:19 vedly. Pak začala tahanice o každý bod, ale zaslouženě šťastnější byly nakonec Pardubice – 26:24. Soupeřky ucítily zřejmě šanci a začaly se doslova rvát o každý bod ve čtvrtém setu. Vedení jsme udržovaly jen sporadické a až koncovka rozhodla o našem vítězství 3:1.

Po nejkratší povinné pauze jsme nastoupily k odvetě. Zkusily jsme risknout netradiční střídání a nechaly sedět Marťu. První set jsme soupeřky k ničemu nepustily, vyhrály jsme rozdílem ne třídy, ale školy. Druhý set byl bojem o to, zda ještě budou mít soupeřky šanci na výhru. Set byl neskutečně vyrovnaný, z obou stran se více ulejvalo, než tvrdě útočilo, výměny se prodloužily. My nakonec udržely nervy na uzdě a i přesto, že jsme se v koncovce nechaly dojet, vítězství jsme nepustily. Třetí set jsme zkusily potrénovat na příští týden, kdy nebude Anička a nechaly ji otáčet čísla. Žádný problém se neobjevil, takže hladké vítězství putovalo na naše konto. Kéž by to takhle šlo i příští týden, kdy vyrážíme do bunkru na USK  .

Dvě poměrně hladké výhry nás vystřelily na vrchol tabulky, kde se teď týden můžeme zaslouženě vyhřívat .

TJ Sokol Dolní Újezd A-TJ Tesla Pardubice A3:1(18,11,-24,22)