Když to lídrovi na hřišti neladí…… :)

Trochu vystrašené meteorologickou výstrahou kvůli sněžení a sněhovým jazykům jsme poslední říjnovou sobotu vyrazily do naší nejoblíbenější tělocvičny – bunkru – na USK. Tentokrát oslabené o Aničku, která měla v plánovacím diáři připojení druhého jména. To, že nás nečeká nic jednoduchého, jsme věděly dopředu, ovšem jiskřička naděje v podobě porážky USK od Slatiňan přeci jen doutnala. Hned po příjezdu jsme si nemohly nevšimnout několika nových tváří v kádru za sítí. Měly jsme radost, že to byly tváře mladé, na ty umíme hrát líp než na ty zkušené.

Od počátku bylo utkání ohromný boj o každý míč, nám se nedařily začátky setů, a tím jsme si přidělávaly velké komplikace. Celá naše hra ten den byla těžkopádná, udřená, málo efektivní. Poprvé v sezóně nám selhávala práce v poli. I přesto jsme se soupeřek držely zuby nehty a především tvrdšími útoky pomalu přidávaly body. USK ten den naopak bylo překvapivě běhavé, naše lejvky zůstaly v podstatě bez efektu. Snad pro tu naši odhodlanost, s kterou jsme se do toho těžkého boje vrhly, se nám podařilo otočit první set v náš prospěch. Každý set pak byl stejný – náš špatný začátek a mohutné dotahování proměněné ve vítězství jen o minimální rozdíl. Jen ve třetím dějství ukolébané vedením 2:0, jsme set soupeřkám darovaly. Čtvrtý set ale už jel v kolejích scénářů prvních dvou setů. Naše překvapivé vítězství 3:1 bylo skoro po dvou hodinách na světě.

Po hodinové pauze jsme nastoupily k odvetě. Na soupeřkách bylo znát, že tentokrát svoji prohru nepřipustí. Zápas se ale začal překvapivě vyvíjet lehce v náš prospěch – vedeme 6:0, 14:8, 17:11 a pak už jen koukáme, jak soupeřky bod po bodu stahují, a my nemůžeme položit míč na zem. Stav 19:19 byl poslední chvilkou, kdy jsme měly ještě šanci na reparát. Ten bohužel nepřišel a prohráváme v podstatě vyhraný set 22:25. Druhý set jako přes kopírák – opět vedeme, poté přichází kritický 19. bod a naše krize. Tentokrát se bráníme srdnatěji, ale stejně marně -  25:27. Aspoň třetí set zvedl naše sebevědomí a touhu po vítězství, soupeřky porážíme poměrně snadno. Poslední set opět mírně vedeme, skóre se ale brzy srovnává a začíná se přelévat ze strany na stranu. Přichází koncovka, nám za krk opět sedá krizička a po pár míčích (a opět skoro dvou hodinách) je vymalováno.

Ten den velmi mrzí nepřítomnost Aničky, která byla znát především na bloku. Soupeřky byly ten den hratelné, bohužel se nám hodně nedařilo. Základní sestava nebyla ideální, i přesto musím celý tým pochválit za bojovnost, s kterou jsme se na překonávání nezdarů vrhly. Nakonec se ukázalo, že tabulka je tak vyrovnaná, že i 3 body z Pardubic jsou dobré a určitě se budou hodit. Když vzpomenu ještě dobrodružnou cestu domů v chumelenici, náledí a mlze, kterou jsme přežily ve zdraví, můžeme výlet do Pardubic pokládat za vcelku úspěšný J .

Hrály: VerčaR., IvčaŠ., MarťaŠ, VerčaN., PeťaR. (LenčaR.), MaruR. (ŠárkaL.)