Újezdské bubenické peklo

V sobotu 3. listopadu pokračovala dalším kolem nejvyšší krajská soutěž žen. My doma hostily celek Slatiňan. Nepříjemný soupeř, zkušené hráčky s herními výkyvy nahoru i dolů a věčnou nespokojeností s čímkoliv. V kombinaci s rozhodčím Drahošem se daly očekávat komplikace.

Začátek zápasu byl pro nás černou můrou. Začínáme příjmem a během několika chvil (možná sekund) prohráváme 0:6. Lehce stahujeme na 3:6, ale než se stačíme nadechnout, je to zase o rozdíl třídy. Na hřišti chaos, chyby, rozpačité pohledy. Naštěstí se bod po bodu dáváme dohromady, doháníme soupeřky, ale stále nám kousek chybí. V tu chvíli do hry vstupují naši bubeníci. Také diváků je ten den překvapivě hodně – všechny volejbalové maminy i s ratolestmi (některé i s nevlastními), na balkoně hlasitě fandí Havranovi, ženiši a pan Němec. Pro protihráčky začíná peklo dirigované Matějem a Tomášem. Ženou nás rachotem svých bubnů za každým dalším bodem. Soupeřky zjevně ztrácí nervy a více než na hru se soustředí na stížnosti rozhodčímu a na lidi na balkoně. Od stavu 13:16 v náš neprospěch přebíráme otěže setu, Slatiňanům už míč mockrát nepůjčíme a drtivou koncovkou vítězíme 25:19.

Druhý set vyhráváme tak lehce, až se skoro ani nezadýcháme. Ve třetím setu střídáme vědomy si toho, že vždy přicházejí komplikace. I přesto vcelku bez problémů vedeme až do koncovky, kdy se nám nedaří několik příjmů po sobě a protihráčky se nebezpečně přibližují. Naštěstí se dáváme včas dohromady a komplikace nepřipustíme, slavíme vítězství 3:0.

Po krátké pauze, potřebné k „omatlání“ všech přítomných miminek a vyslechnutí uštěpačných poznámek od soupeřek, vyrážíme do bojů o další body.

Střídáme hned od začátku základní sestavu, soupeřky se v podstatě moc nebrání, a tak vítězíme poměrně snadno stylem podání za podáním. Ve stejném duchu probíhají i další dva sety, můžeme tedy vystřídat v podstatě všechny hráčky a vyzkoušet různé varianty na hřišti. Za necelou hodinku je vymalováno v nejlepších barvách pro náš tým a za sobotu si můžeme připsat do tabulky krásných 6 bodů, které už čtvrtý týden vévodíme z prvního místa.

Děkujeme všem našim fandům za podporu, která se ukázala jako velmi mocná čarodějka. Krásná sportovní atmosféra (aneb jak to komentovaly soupeřky – jako na hokeji), která žene sportovce dopředu, tak to přeci má být. Nebýt několika nevysvětlitelných výkyvů rozhodčího, a to na obě strany, mohlo být vše tak, jak má být.

Hrály: VerčaR., IvčaŠ., MarťaŠ., AničkaŠ., LenčaR., PeťaR., VerčaN., MaruR.

TJ Sokol Dolní Újezd A SK Spartak Slatiňany A 3:0(19,10,19)

TJ Sokol Dolní Újezd A SK Spartak Slatiňany A 3:0(15,14,16)

Tento víkend bychom měly odehrát klíčový zápas v Letohradě, který napoví mnohé o našem dalším působení v tabulce. Bohužel z vážných důvodů, které mají  vždy přednost, bude tento zápas zřejmě přesunut na jiný termín.

Autor: Maruška Ropková