Uf, je to za námi

V posledním kole jsme hostily ženy Lanškrouna B. Z volejbalového města přijela hodně upravená  a omlazená sestava. Základ sice zůstal stejný, ale zbytek jsme vůbec neznaly. Hodně jsme se radovaly, omlazení protihráčského týmu je pro nás vždy výhodou.

Neradovaly jsme se ovšem dlouho. Od začátku zápasu jsme začaly dostávat pěkně na budku. Ne a ne přijmout, nahrát a zaútočit, pokud možno v jedné výměně. Nějak nám poslední dobou vázne kombinace všech těchto činností. A také život na stranách hřiště byl zcela odlišný, zatímco u nás jsme to tak nějak přežívaly, na druhé straně ječely radostí, dohadovaly se s rozhodčím, prostě pro zápas žily. Nemůžu nikomu upřít snahu, makaly jsme všechny, ale… bez srdíčka a trochu více bojovnosti a zdravého naštvání  to prostě nepůjde. Nebyl to v žádném setu nějak výrazný výprask, koncovky byly napínavé, ale hladkou prohru 0:3 asi nikdo z nás nečekal.

Do druhého zápasu jsme chtěly nastoupit jinak, ale zůstalo jen u předsevzetí. Opět se nedaří hlavně příjem a od toho se odvíjí všechny další problémy ve hře. Také nahrávačky nebyly ten den ve zvláštní formě a v důležitých chvílích to bylo znát. Do druhého setu jsme se nějak zázračně oklepaly a soupeřky převálcovaly úplně jednoznačně. Náš dobrý výkon pokračoval i v dalším setu a zaslouženě jsme vyhrály. Odhodlané vyhrát jsme nastoupily k dalšímu setu, tam se ale už začaly objevovat zádrhele v naší sehranosti. Opět jsme nepoložily míč na druhou stranu, chybujeme na příjmu a náhře. Už zase pouze bráníme bez šance na výraznější úspěch a tiebreak je zde. V posledních kolech už poněkolikáté. Bohužel od začátku není náš výkon dobrý a pouze dotahujeme. Prohráváme, ale nutno přiznat, že ten den prostě na víc nebylo, soupeřky si vítězství připsaly oprávněně.

Opět jsme se přesvědčily, že předvánoční čas našemu volejbalu nesvědčí. Doufejme, že po novém roce s nadšením a dolnoújezdskou hrdostí nastoupíme k bojům v druhé části soutěže a bude to znát :D.

Hrály: VerčaR., IvčaŠ. (LuckaS.), MarťaŠ., PeťaR. (LenčaR.), AničkaŠ., VerčaN. (MaruR.)

TJ Sokol Dolní Újezd A VO TJ Lanškroun B 0:3(-23,-19,-25)

TJ Sokol Dolní Újezd A VO TJ Lanškroun B 2:3(-14,11,22,-21,-12)

Autor: Maruška Ropková