Krizičko, kriz, pojď za námi blíž

Žádný jiný tým nemá lepší rozlosování v soutěži než my. Pěkně na rozjezd týmy ze spodku tabulky a až rozehrané se rvát proti lepším týmům. Tak nějak to fungovalo ale pouze v podzimní části.

V prosinci na nás sedla herní krize a ne a ne se jí zbavit, naopak se stále prohlubuje. Nejde nic a nikdy, obrovská dřina na hřišti s žádnými výsledky. A průšvih je na světě. Když to nejde proti týmům, které máme porážet, sebevědomí zápas od zápasu klesá a vrátit se zpět bude velmi těžké.

Na Teslu jsme jeli s povinností vyhrát, pokud jsme se nechtěly zahrabat do sestupových problémů. Bohužel zůstalo jen u předsevzetí. První set vypadal nadějně, soupeřky se v poli ani nehnuly a my nemusely nic předvést. Od druhého setu bylo všechno jinak. My se sice hýbaly, ale opět starý problém přítah – náhra – útok. Všechny 3 činnosti by nestačily ani na pralesní ligu. Soupeřky brzy pochopí a začíná hra kočka – myš. My jsme bohužel ten hlodavec. Na naše představení se nedá dívat, chyba za chybou. Za chvíli je vymalováno, 3:1 pro domácí.

Po kratičké (v naší šatně velmi veselé) pauze se jde do druhého zápasu. První set jakoby protihráčky na hřišti nebyly, prakticky stačí podávat. Od druhého setu začíná nastupovat již tradiční obraz naší hry nebo spíše nehry. Kazíme neuvěřitelné množství míčů, když dostaneme Teslu pod tlak a soupeřky lehce hrají přes, my nepoložíme jednoduchý míč. Lépe řečeno, už po několikáté nás v těchto situacích nepodržely nahrávačky. Příšerná hra, na které není nic k vidění, se přehoupla a do tiebreaku. Tam dominujeme 13:3, nakonec se ale ještě bojíme o vítězství. Nějak to doplácáme, jenže s tím jsme přeci do Pardubic nejely.

Nic příjemného na pohled v tabulce, příští sobotu nás čeká USK, tabulkový soused a pokud prohrajeme, jsme plně namočené v sestupové bažině. Takže asi jen: hodně štěstí.

Hrály: VerčaR., IvčaŠ. (LuckaS.), MarťaŠ., LenčaR. (PeťaR.), AničkaŠ., VerčaN. – MaruR.

• TJ Tesla Pardubice A-TJ Sokol Dolní Újezd A  3:1(-17,21,20,12)

2:3(-16,21,-24,22,-10)

Autor: Maruška Ropková