Důležité výhry

Třetí hrací lednový víkend jsme opět hostily soupeřky v domácím prostředí. Tentokrát nás čekal tým USK Pardubice A, který je s námi ve druhé půlce tabulky. Při počtu pardubických hráček, který stačí na obsazení základní šestky, jsme měly jasný cíl. Musíme vyhrát.

První zápas měl celkem snadný průběh. V začátku prvního setu jsme si vytvořily hned několikabodový náskok, který jsme si držely po celou dobu. I když hra z naší strany nebyla hbitá a rychlá, sem tam se nám povedly pěkné zákroky v poli a na smeči. Opět jsme ovšem bojovaly s podáním. Soupeřky ale chybovaly víc a ve výsledku jsme byly vždy o krok napřed. Úvodní zápas nám přinesl krásnou dlouhoočekávanou výhru 3:0.

Po hodinové pauze, kterou si soupeřky vynutily na odpočinek a nabrání sil, jsme se vrátily na hřiště. Druhý zápas jsme prostřídaly posty, neboť nám ten den chyběla naše kapitánská opora Verča. Ani 2 změny ve druhém a třetím setu z naší strany se na naší hře nepodepsaly a hrály jsme v pohodové náladě. Vždy jsme si urvaly bodový náskok k tomu, abychom si mohly dovolit pár vlastních, zato zbytečných chyb. Ovšem i tento zápas jsme nepustily soupeřky vyhrát jediný set a opět snadno zvítězily 3:0.

Pevně věřím, že si výhry odvezeme i ze Slatiňan, které nás čekají až po dvoutýdenní prázdninové pauze.

Hrály: Ivča Š, Marťa Š, Anička Š, Verča N, Peťa R (Lenča R), Maruška R, Lucka S

Autorka: Marťa Šplíchalová