Hůře jak ŠESTÉ už nebudeme :)

Tento víkend na nás čekal zápas proti holkám z Letohradu. Po podzimní nepříjemné porážce, díky které nás sesadily z čela tabulky, jsme jim měly co oplácet.  I přes nečekanou nadílku sněhu všichni dorazili včas a zápas mohl začít.

Hned po příchodu hostů se ukázalo, že jim chybí jejich velká opora – nahrávačka a my jsme vycítily šanci na výhru. Do prvního setu jsme nastoupily plné energie a díky tomu jsme si hned na začátku vybojovaly několikabodový náskok a dotáhly set do vítězného konce. Druhý set pro nás nezačal vůbec příznivě. Jakoby nastoupil úplně jiný tým, kterému se nedařilo. Nešlo podání, příjem a také souhra vázla a my jsme rázem prohrávaly 4:15. Nakonec se nám podařilo Letohrad dotáhnout a dokonce si i v koncovce vytvořit dvoubodový náskok. Bohužel jsme si nevěřily a set jsme díky našim zbytečným chybám prohrály. Důležité bylo, že jsme se nenechaly prohrou rozhodit a hned následující set se nám podařilo celkem snadno porazit hráčky Letohradu 25:14. Náš úkol byl jasný. Dotáhnout čtvrtý set do vítězného konce, abychom nedaly hostům šanci nás v tiebreaku porazit. Cíl byl splněn a výhra 3 : 1 byla doma.

Po krátké přestávce jsme obměnily sestavu našeho týmu a s chutí jsme nastoupily na hřiště do druhého zápasu. Menší zaváhání v půlce prvního setu jsme napravily v koncovce a tím si vybojovaly těsné vítězství 25:23. Následující dva sety jsme nenechaly soupeřky výrazně poodskočit a tím pádem jsme mohly slavit vítězství také druhého zápasu, a to 3:0.

Dvě výhry nám zajistily šest důležitých bodů v tabulce, díky kterým jsme se opět dostaly do kontaktu s týmy před námi a hlavně díky kterým už neskončíme hůře jak šesté a nemusíme se obávat sestupu.

Příští víkend nás čeká zase pauza a my můžeme nabrat síly na současně první tým v tabulce, kterým jsou Svitavy.

TJ Sokol Dolní Újezd A-Orel jednota Letohrad A3:1(18,-22,14,21)