Víkend bez bodů

Po týdenní pauze jsme opět vyrazily do ulic. Za ne moc příznivého počasí jsme se vydaly do nedalekých Svitav. Musely jsme si trochu přivstat, zápas začínal již v 9 hodin. Střídaly jsme se s ligovými kadetkami, které hostily tým Prostějova.

Na zápas jsme se těšily, vidina šestibodového zisku nás nenechala chladnými. Začátek prvního zápasu nevypadal vůbec špatně. Od začátku jsme vedly, udržovaly jsme si mírný bodový náskok.  S blížícím se koncem setu jsme začaly chybovat, naštěstí jsme si naší bojovností set "urvaly" pro sebe. Druhý set byl podstatně horší. Už od začátku jsme měly problém s příjmem. Ani jsme nemrkly a protihráčky rázem vedly o spoustu bodů. Další sety se odehrávaly ve stejném duchu. Soupeřky se proto chopily šance a s přehledem vyhrály celkem 3:1.

Po dlouhé pauze jsme nastoupily do druhého zápasu s odhodláním opět neprohrát. Obměnily jsme sestavu družstva v naději, že to půjde lépe. Opak byl pravdou. První set byl bohužel v rukou hráček svitavských. Celý set jsme ztrácely tři čtyři body, které se nám nepodařilo stáhnout. Druhý set byl z naší strany mnohem lepší. Soupeřky si dost míčů kazily vlastními chybami, nedařil se jim hlavně příjem, neboť jsme přitvrdily podání. Celkem lehce jsme získaly šestibodový náskok, který jsme si držely do půlky setu. Tentokrát jsme se vlastních chyb chopily my a bodový náskok byl tatam. I další set si nakonec za dramatických a vyčerpávajících výměn připsaly Svitavy. Pro nás to znamenalo již druhou prohru v tomto dni. Svitavy opět zvítězily 3:0.

Příští týden hostíme holky z Chocně, které momentálně vedou tabulku soutěže.

Hrály: Verča R, Ivča Š, Marťa Š, Anička Š, Verča N, Peťa R, Lenča R, Maruška R, Lucka S

TJ Svitavy A-TJ Sokol Dolní Újezd A3:1(-25,10,15,22) a 3:0(19,26,22)

Autor: Ivča Šplíchalová