Poslední šance

Poslední šanci si zahrát a připsat na náš účet nějaké ty body jsme dostaly v Lanškrouně.

Lanškrounský tým byl jediný, který jsme v této sezóně neporazily, a to jsme rozhodně nechtěly nechat jen tak.  Náš poslední zápas v sezóně začínal nezvykle až v 11 hodin, před námi se totiž v Lanškrouně odehrával ligový zápas žen z Lanškrouna proti Znojmu.

Hned z počátku prvního setu jsme se ujaly vedení a dotáhly ho až do vítězného konce. První set skončil 25:15. Bohužel v dalších třech setech jsme už tak úspěšné nebyly.  Hráčky z Lanškrouna byly opravdu „všude“. Téměř všechny naše míče, at´ byly mířeny kamkoliv, dokázaly vybrat a my jsme tak prohrávaly set za setem. Do šatny jsme tedy odcházely s prohrou 3:1.

Na druhý zápas jsme si musely dvě hodinky počkat, neboť na hřiště opět nastoupily hráčky Znojma a Lanškrouna. Některé z nás, pořád ještě studentky, využily pauzy ke studiu, jiné k relaxaci.

Do druhého zápasu jsme nastoupily už s určitou únavou, ale ani ta nám nezabránila, abychom hráčky z Lanškrouna pořádně potrápily. První set jsme se hned ze začátku dostaly do vedení, avšak hráčky z Lanškrouna náš náskok dokázaly stáhnout a nepříjemně se nám přilepit na paty. Přesto byl první set náš. Ve druhém setu jsme měly velké problémy s příjmem, a tak naše soupeřky získaly dost velký náskok. Nevzdaly jsme to, pořádně jsme zamakaly a začaly je dotahovat, stejně jako dotáhly ony nás v prvním setu. Dotáhly jsme na 19:21, ale soupeřky se nenechaly zastrašit, a jakmile se dostaly na podání, už jsme nedokázaly připsat ani jeden bod. O třetí a čtvrtý set jsme se spravedlivě rozdělily a tak následný stav byl 2:2 na sety. Za tohoto stavu nenásledovalo nic jiného než náš oblíbený tajbrejk :) Hnány touhou po vítězství jsme nastoupily a až do posledního bodu opravdu svědomitě makaly. Hodně nám pomohlo podání, které jsme dokázaly udržet a také naše obrana na bloku, která byla oba dva zápasy velmi kvalitní. To vše nás nakonec dovedlo až k vítězství 15:11.

Poslední šance této sezóny jsme se tedy zhostily zodpovědně. Domů jsme dorazily velmi unavené, ale zároveň spokojené, že našemu pokoření neunikl ani jeden z týmů naší tabulky, neboť jsme dokázaly každého soupeře alespoň jednou porazit.

Hrály: Verča R, Ivča Š, Marťa Š, Anička Š, Verča N, Peťa R, Lenča R, Maruška R, Lucka S

VO TJ Lanškroun - TJ Sokol Dolní Újezd   3:1(-16,17,17,15) a 2:3(-24,19,-24,21,-11)

Autor: Verča Nováková