Začínáme!

Začátek letošní sezóny připadl na druhu říjnovou sobotu a našimi prvními soupeřkami byly ženy z Lanškrouna. Zápas pro nás byl prvním testem s novým panem trenérem, se změnami v taktice a v pozměněné sestavě.

Do úvodního setu prvního zápasu jsme nenastoupily vůbec špatně a hned ze začátku jsme se dostaly do vedení. Postupně jsme si ale na hřišti začaly vytvářet zmatek a i přes velkou bojovnost v poli se průběh setu otočil v náš neprospěch. Soupeřky se nám sice neutrhly o hodně bodů, ale přesto jsme set ztratily poměrem 21:25. Druhý set, dalo by se říct, zkopíroval ten první a skončil stejně jako první -21:25. Na konci třetího setu nám po napínavé koncovce, kterou jsme dotáhly do vítězného konce (26:24), svitla naděje na urvání alespoň jednoho nebo dvou bodů z tie breaku. Ten se ovšem nekonal, protože nás soupeřky ve čtvrtém setu vyprovodily ze hřiště v největším bodovém rozdílu - 17:25. Z prvního zápasu jsme si neodnesly ovšem jenom prohru, ale také zážitek. Poprvé (já teda určitě =)) jsme viděly rozhodčího udělit žlutou i červenou kartu v jednom zápase. Naštěstí ani jedna z nich nepřipadla nikomu z nás.

Do druhého zápasu jsme nastoupily podobně jako do toho prvního s tím rozdílem, že se nám podařilo vedení uhájit a první set vyhrát 25:23. I druhý set probíhal celkem vyrovnaně až do chvíle, kdy jsme začaly hodně chybovat a darovaly soupeřkám asi 7 bodů v řadě. Rozdíl už se nám dotáhnout nepodařilo a rázem bylo srovnáno na 1:1. Další dva sety už jsme si ale vzít nenechaly a 3 body za vítězství urvaly pro sebe. Oba zápasy byly plné dlouhých a napínavých výměn a na obou stranách sítě byla vidět velká bojovnost v poli. Soupeřkám musím ovšem přiznat o poznání menší počet zkažených podání.

Po prvním kole jsme se dostaly přibližně do středu tabulky, takže hurá do dalších zápasů, ať stoupáme vzhůru ;-). Příští týden nás čekají Svitavy se shodným počtem bodů po prvním kole.

Hrály: Verča R, Ivča Š, Marťa Š, Anička Š, Verča N, Peťa R, Maruška R, Káťa J, Káťa R

Autor: Anička Šimková