Nevyvedené posvícení

Druhý hrací víkend nás hostily holky ze Svitav. Bohužel jsme přišly z minulého týdne kvůli nešťastnému úrazu a onemocnění o 3 zlomové hráčky, a proto jsme musely odjet jen v sedmi lidech. Zato na druhé straně hřiště se na nás připravovalo celkem 11 soupeřek!

Úvod zápasu se nám vůbec nezdařil. Vlastními chybami naskakovaly body soupeřkám jak na běžícím páse. Kvůli nepřesnému příjmu jsme útočily ze všech míst, jen ne od sítě. Nedařilo se vůbec nic. Vázla nám důležitá souhra – příjem, náhra, útok. První dva sety jsme se nestačily ani rozkoukat a čísla na stole už Svitavačkám ukazovala 25 bodů. Ve třetím setu jsme si tvrdým podáním na chvíli vybojovaly vedení, které ale netrvalo dlouho. Se soupeřkami jsme se tahaly o každý bod, na osmnáctce jsme se ale zastavily a dále jsme se stavem nehnuly. Zápas pro nás skončil rychlou prohrou 3:0.

Po hodinové pauze jsme nastoupily na hřiště s odhodláním vyhrát alespoň set. Hned v prvním setu jsme k tomu měly opravdu blízko. Chytrou hrou, pozorností v poli a tvrdým servisem jsme vybojovaly 21 bodů. Bylo to ale málo. V dalších setech nám soupeřky vždy utekly svým bodovým náskokem a nám se už nepodařilo nic zvrátit. Bojovaly jsme do poslední chvíle, nevzdaly jsme se, ale i druhý zápas bohužel skončil prohrou 3:0.

Příští týden přivítáme na domácí půdě družstvo Sokola Pardubic, se kterými si letos zahrajeme poprvé. Tým k nám z ligy spadl po loňské nevydařené sezoně.

Hrály: Verča R., Peťa R., Lenča R., Maru R., Ivča Š., Marťa Š., (Káťa R.)