Remíza s novým soupeřem

Do zápasu proti bývalému ligovému týmu TJ Sokol Pardubice jsme nastoupily posílené o uzdravené hráčky Verču N. a Káťu J. a za podpory našich bubeníků. Tedy podmínky pro začátek utkání byly celkem pozitivní, chybělo už pouze naše „u“  - Anička.

Na první pohled měly soupeřky převahu jednak výškovou a jednak v počtu nasbíraných zkušeností. My jsme však v 1. setu nezaváhaly, využily jsme jejich nerozehranosti a chytrého střídání v koncovce, kdy dvě Lenčina esa zařídila vedení 1:0. Další dva sety byly už mnohem vyrovnanější a, i když se nám občas dařilo soupeřky chytit na bloku nebo zatlačit naším chytrým útokem, nestačilo to k vítězství a prohrávaly jsme 1:2 na sety. Do dalšího setu jsme šly s cílem bojovat alespoň o tie-break. Ještě v polovině setu jsme si držely asi pětibodový náskok, o který jsme během jednoho postavení rázem přišly. Nejprve jsme nezvládly položit útok a pak ani přesně přihrát.  V závěru jsme ještě bojovaly, ale nepomohlo ani střídání a musely jsme se smířit s porážkou 1:3.

Po hodinové pauze jsme se vrhly na 2. zápas s přáním získat zbývající 3 možné body do tabulky. Utkání se odvíjelo v podobném duchu jako to první, opět byly všechny sety velmi vyrovnané a někdy rozhodovalo pouze štěstí. Během našeho soupeření přibývalo fanoušků a dokonce jsme přilákaly i strážce zákona. 1. set pro nás skončil vítězně s minimálním rozdílem dvou bodů 26:24, do dalšího setu protihráčky sesbíraly poslední síly a také ony nás porazily o dva body 23:25. To však byla poslední naděje, kterou jsme pardubickým sokolkám dopřály. Díky naší bojovnosti a mladší fyzické kondici jsme je dokázaly ještě dvakrát porazit. Celkový stav obou zápasů 1:3, 3:1 skončil zaslouženě pro obě strany. Nezbývá než dál bojovat a přivést příští týden z Chocně co nejvíce bodů.

Hrály: Verča R., Ivča Š., Marťa Š., Péťa R., Verča N., Maruška R., Káťa J. a Lenča R.

Autor: Verča Rožková

TJ Sokol Dolní Újezd - TJ Sokol Pardubice I A. 1:3(18,-23,-19,-22) a 3:1(24,-23,22,23)