Páteční trénink trochu jinak

Na předposlední zápas prvního kola soutěže jsme se vydaly netradičně již v pátek místo našeho tréninku. Cesta do Letohradu byla klikatá a dlouhá, do haly jsme dorazily s mírným zpožděním. Na rozházení a rozsmečování jsme měly lehkou čtvrthodinku. Úderem šesté hodiny jsme už byly očekávány k nastoupení na hřiště.

Odhodlány získat body jsme se pustily do prvního setu. Bohužel se odehrával plně v rukou soupeřek. Nám se nepodařilo přehrát míč přes síť, kazily jsme, co se dalo. Našimi chybami soupeřkám naskakovaly body rychlostí blesku a takřka bez námahy. Holky si náskok vzít nenechaly a první set vyhrály. Do druhého setu jsme nastoupily s tím, že chceme vyhrát a podařilo se, srovnaly jsme na 1:1. Další set byl vyrovnaný, body na obou stranách přibývaly postupně, ale soupeřky méně kazily, proto třetí set získaly pro sebe. Čtvrtý set byl opět v rukou soupeřek. První zápas skončil 3:1pro holky z Letohradu.

Po krátké pouze, když už byl skoro čas jít spát, jsme nastoupily do dalšího zápasu. Trenér Letohradu hned na začátku zamíchal se sestavou, vyměnila se náhra. Holky s novou nahravačkou trochu znejistěly, což jsme využily ve svůj prospěch. Od začátku setu jsme tvrdě podávaly, padalo jedno eso za druhým, zrychlily jsme útok a v poli jsme se zlepšily. Další sety se odehrávaly ve stejném duchu, soupeřkám jsme nenechaly prostor pro urvání bodů pro sebe. Občas jsme ke konci setu zaškobrtly, ale nakonec jsme zaslouženě vyhrály 3:0.

Příští týden nás čeká poslední letošní zápas s holkama z Letovic.