Vstup do druhé poloviny sezóny

V sobotu 18. ledna jsme se doma utkaly s hráčkami ze Svitav. Svitavy obsazují v tabulce první místo, takže jsme předem věděly, že ani jeden ze zápasu nebude jednoduchý.

První set prvního zápasu jsme zahájily velmi dobře, dokonce jsme se dostaly do vedení 11:7. Vše se ale obrátilo, když se Svitavy dostaly na podání. Než jsme se rozkoukaly, stav byl vyrovnaný a my v prvním setu stačily nahrát pouhých 19 bodů. Druhý set se nesl v podobném duchu, i když jsme se snažily a na hřišti opravdu makaly, ani druhý set se nám vyhrát nepodařilo. Nejblíže vítězství jsme byly ve třetím setu, který skončil stavem 25:27 bohužel ve prospěch hráček ze Svitav.

Do druhého zápasu jsme nastoupily snad ještě odhodlaněji než do prvního. Začaly jsme také konečně úspěšně blokovat útoky od soupeřek a přidaly jsme také sílu na podání. Kýžené výhry se nám podařilo dosáhnout ve druhém setu zápasu. Do třetího setu jsme šly s odhodláním vyhrát a dostat se tak do vedení 2:1 na sety. Třetí set byl velmi vyrovnaný, ale pro nás bohužel ne vítězný, i když vítězství nám uniklo jen o fous, konečný stav byl 24:26. Čtvrtý set zápasu už se nám také pokořit nepodařilo, a tak druhý zápas skončil 1:3 na sety.

Příští týden nás budou hostit ženy z TJ Sokol Pardubice.

Sestava: Verča Rožková, Ivča Šplíchalová, Marťa Šplíchalová, Peťa Rejmanová, Lenka Rejmanová, Káťa Rejmanová, Maruška Ropková, Káťa Jiskrová a Verča Nováková

TJ Sokol Dolní Újezd X Svitavy A  0:3 (-19,-18,-25), 1:3 (-20,23,-26,-19)

Autor: Verča Nováková