Nedělní dohrávka prvního zápasu v Lanškrouně

V neděli 16. 2. jsme se vydaly dohrát chybějící dvojzápas s týmem Lanškrouna B. Začátek prvního zápasu byl už v 9 hodin. Musely jsme si oproti předchozím zápasům přivstat, abychom na místo dorazily včas a stihly se pořádně rozcvičit. Jako plus jsme viděly fakt, že budeme dříve doma.  To jsme ale ještě nemohly tušit, že zápasy budou vyrovnané a každý budeme hrát skoro dvě hodiny.

První set jsme nezačaly vůbec špatně. Od začátku jsme si udržovaly mírný náskok, dařil se nám tvrdý útok, ani jsme si moc nekazily. V půlce setu soupeřky přitvrdily podání a začaly náš náskok stahovat. Naštěstí pro nás první set vyšel vítězně, vedly jsme 1:0. Druhý set byl o poznání horší. Na začátku nám soupeřky utekly a my jejich náskok těžko dotahovaly. Srovnáno na 1:1. Třetí set jsme tvrdším podáním získaly pro sebe. Čtvrtý set jsme si nad soupeřkama držely skoro do konce setu dvoubodový náskok. Bohužel chybami a nesouhrou v poli se stav srovnal na 24:24. Od tohoto okamžiku začala bitva o vítězství. Body se přelévaly z jedné strany hřiště na druhou, byl to vyrovnaný boj, který skončil vítězně pro naše družstvo až s odpískaným 30tým bodem. První zápas jsme po skoro dvou hodinách vyhrály 3:1.

Po posilnění a odpočinutí jsme nastoupily k druhému zápasu. V prvním setu jsme si nechaly na začátku soupeřky ujet o šest, sedm bodů. Více jsme si kazily, hlavně na podání se nám v druhém setu přestalo dařit. Náskok soupeřek se nám už nepodařil dohnat, o fous jsme s nimi prohrály. Druhý a třetí set byl z obou stran vyrovnaný, ale po porážce z prvního setu jsme se vzchopily a urvaly sety pro sebe. V posledním setu soupeřkám už asi došly všechny síly a celkem hladce jsme je porazily 25:15. Z Lanškrouna jsme si tak odvezly vytoužených šest bodů.

Příští týden opět vyrážíme hrát ven, opět do Pardubic, ale tentokrát nás čeká zápas s Teslou.