My z Dolního Újezda v Pardubicích podruhé

23. února nás čekalo další nedělní utkání na hřišti soupeře, tentokrát možná příjemnější, poněvadž odpadlo brzké vstávání. Začátek prvního zápasu s pardubickou Teslou byl totiž stanoven až na 11. hodinu.

V tamní tělocvičně se během našeho příjezdu ještě odehrávalo basketbalové derby Pardubice – Hradec Králové a nezbylo nám nic jiného než se obejít na čas bez šatny. Tělocvičnu nám basketbalistky uvolnily až v 10:30, takže jsme měly slabou půlhodinku na rozcvičení.

To se projevilo hned v prvním setu utkání. Soupeřky nás tlačily rychlou hrou, chytrými zkrácenými útoky, jak je od Tesly zvykem, a my se praly převážně s nepřesností a souhrou na hřišti. Než jsme se stačily rozkoukat, prohrávaly jsme 0:1 na sety. Vyměnily jsme nahrávačky a nechtěly jsme soupeřkám dovolit už žádný další set, přeci jen favoritkami jsme byly my. Hra na naší straně se mírně zlepšila, dařilo se více jak v poli, tak na servisu. Díky zpřesnění našich přihrávek jsme mohly přitvrdit i v útoku a soupeřkám nepomohly ani časté zalívky na druhou přes. V podobném duchu se odvíjel i třetí set. Oproti minulému týdnu jsme nechytly útoky protihráček tak často na bloku a ani servis nebyl tak kvalitní, jak by bylo potřeba. Nepolevily jsme však a trpělivě jsme přidávaly bod za bodem. Do čtvrtého setu jsme nastupovaly už za stavu 2:1 pro nás. Soupeřky houževnatě bojovaly až do konce, největším problémem pro nás stále byly zalívky od pardubické nahrávačky. Za stavu 23:23 a při soupeřově podání došlo na naší straně k taktickému střídání, kdy hráčka Tesly nezvládla servis a opět jsme měly navrch. Boj však trval. Za stavu 26:25 nastoupila poprvé v zápase do hry Káťa J., aby posílila blok, což se jí také nádherným zákrokem povedlo a vyhrály jsme tak první zápas 3:1 na sety.

Po menším odpočinku jsme nastoupily k druhému zápasu, kdy nás přišlo navštívit i sluníčko, které obzvlášť na jedné straně hřiště znepříjemňovalo hru. Obměnily jsme sestavu, kdy se do hry zapojily i další naše smečařky, které rovněž přispěly k dalšímu úspěšnému zápasu. Druhé utkání se odehrávalo převážně v naší režii. Zlepšil se nejen blok, ale také jsme se dokázaly déle udržet na servisu. Podání se celý den dařilo zejména Lenče a i v druhém zápase nám velmi pomohlo. Soupeřky nám přestávaly postupně fyzicky stačit a nebojovaly tak vytrvale, jako dopoledne. Třetí set jsme si částečně i vlastními chybami trochu zkomplikovaly, ale trpělivou a hlavně týmovou hrou, jsme zaslouženě zvítězily 3:0.

Hrály: Verča R., Ivča Š., Marťa Š., Verča N., Lenča R., Anička Š., Káťa R., Káťa J., Péťa R.