PRVNÍ BŘEZNOVÁ VOLEJBALOVÁ SOBOTA

První březnový víkend k nám do Dolního Újezdu dorazil poslední tým tabulky SLATIŇANY.  V tomto utkání jsme byly jasnými favoritkami, proto jsme nechtěly nic podcenit.

Na začátku utkání nás mírně překvapila sestava Slatiňan, kam přibyla nová hráčka, která výrazně snížila věkový průměr celého družstva  Prvních pár míčů nás zaskočila dobrým útokem, ale my jsme vše s přehledem zvládly. Naší silnou stránkou bylo tvrdé podání, které dělalo soupeřkám problém. Především servis Ivči Šplíchalové ve druhém setu byl pro hráčky Slatiňan naprosto nechytatelný. Následně přidala pár es Verča Rožková a my jsme s přehledem zvítězily vysoko 25:8. Díky tomu, že jsme se nepřizpůsobily jejich hře a nic jsme nepodcenily, jsme porazily hráčky Slatiňan v prvním zápase jasně 3:0!

Soupeřky si vyžádaly delší pauzu, takže jsme k druhému zápasu nastoupily po 45 minutách odpočinku. Trenér pozměnil sestavu, ale úkol byl stále stejný – získat další 3 body a tím pádem přeskočit v tabulce Letohrad a zařadit se mezi 3 nejlepší týmy soutěže. První set byl celý v naší režii. Soupeře jsme tlačily tvrdým podáním i útokem a neprostupným blokem. Vyhraný set 25:10 byl odměnou. Do druhého setu jsme nastoupily se stejným nasazením. Po krátké době jsme vedly 14:7. Soupeř ale začal stahovat náš bodový náskok. Zlepšil servis i útok. Najednou jsme si nepřihrály a tím pádem také nezaútočily. Hráčky Slatiňan dokonce vyrovnaly stav na 17:17. Nezbylo nám nic jiného než si vzít oddechový čas, aby se celý tým uklidnil a hra se zpomalila.  I tuhle situaci jsme zvládly a druhý set vyhrály 25:21. Poslední set jsme nepodcenily a opět zvítězily vysoko 25:11.

Z tohoto zápasu jsme si odnesly důležitých 6 bodů, které nám pomohly posunout se v tabulce na 3. místo. Teď nám nezbývá nic jiného než zabojovat, nepodcenit poslední 3 zápasy a naše předsevzetí umístit se do 3. místa bude splněno 

Hrály:  Verča Rožková, Ivča Šplíchalová, Peťa Rejmanová, Lenča Rejmanová, Anička Šimková, Káťa Jiskrová, Verča Nováková, Marťa Šplíchalová

Výsledky : TJ Sokol Dolní Újezd A - SK Spartak Slatiňany A

•3:0 (15,8,17)

•3:0 (10,21,11)

Autor: Peťa Rejmanová