TŘETÍ MÍSTO MÁME JISTÉ

Poslední letošní zápas na domácí půdě jsme odehrály proti týmu z Letohradu, se kterým jsme bojovaly o udržení třetí příčky v celkové tabulce.

Zápas jsme sice hrály na domácí půdě, ale něco bylo jinak. Změna byla cítit především ze strany fanoušků, kteří byli tak nějak spokojenější. Ale proč?? Záhada byla objasněna poměrně záhy. Byli spokojenější, protože mohli pohodlně sledovat stav utkání. …… Ano, máme nová čísla. :-D

Do prvního setu jsme vstoupily jako bychom byly jasnými favoritkami a hned se ujaly vedení 6:2. Soupeřky nám ovšem nechtěly set darovat tak snadno a v koncovce nás především kvůli nepřesné přihrávce pěkně potrápily. Set jsme nakonec uhájily v poměru 25:21. Druhý set jako by kopíroval ten předchozí. Zpočátku jsme vedly s pětibodovým odstupem, ale v koncovce jsme opět měly co dělat, abychom o něj nepřišly. O kousek napínavější závěr zařídil ještě pan rozhodčí, který nejprve ukřivdil nám, když míč odražený od bloku, který šel do outu, odpískal jako dobrý, ale následně i soupeřkám, když nám připsal bod, za podání, které šlo také do outu. Do třetího setu vstoupily soupeřky s větší sebedůvěrou, my jsme opět špatně přijímaly a rázem bylo vedení na jejich straně. V průběhu se nám ale odstup podařilo smazat. Za stavu 21:18 jsme kvůli posílení bloku vystřídaly účko a nahrávačku, nedokázaly jsme se ale srovnat se změnou v postavení, začaly jsme zmatkovat a set prohrály poměrem 21:25. Do čtvrtého setu nastoupila pozměněná sestava s Káťou a Káťou. Největší zásluhu na výsledku 25:8 měla ale Rožeň, která soupeřkám převedla skvělou sérii podání, se kterými si nedokázaly vůbec poradit. Do šatny jsme si tedy odnášely vítězství 3:1 a 3 body.

Do druhého zápasu se nám donesla zpráva ze šatny soupeřek, že se na nás pořádně rozcvičí. Do haly přišly opravdu o něco dřív než my, ale hned v prvním setu se ukázalo, že jim to k ničemu moc nepomohlo. První i druhý set jsme si připsaly my. I když s poměrně vysokým počtem zkažených podání a nedorozumění na hřišti. Třetí set stejně jako v prvním zápase ukořistily protihráčky, ale čtvrtý se odehrál opět v naší režii. I podruhé se nám podařilo zvítězit poměrem 3:1 a zvýšit celkový počet bodů za tento víkend na hodnotu 6. Tím jsme si v letošní soutěži pojistily třetí příčku.

Příští týden vyrážíme do Letovic, kde jsme ještě nikdy nehrály. Tak doufejme, že mají krásnou halu a že si poslední zápasy pořádně užijeme a vyhrajeme ;-).

Hrály : Verča Rožková, Ivča Šplíchalová, Peťa Rejmanová, Lenča Rejmanová, Káťa Rejmanová, Anička Šimková, Káťa Jiskrová, Verča Nováková, Marťa Šplíchalová

TJ Sokol Dolní Újezd - Orel Jednota Letohrad 3:1 (21,24,-21,8) a 3:1 (18,16,-22,14)

Autor: Anička Šimková