Předehrávka s Pardubicemi a úspěšný začátek sezóny

První říjnovou neděli jsme zahájily sezonu 2014/2015 předehrávkou 3. a 4. kola s pardubickými Sokolkami. Naše družstvo bylo téměř v plném počtu (chyběla pouze Peťa), a proto jsme se mohly těšit konečně na hru v šesti, kterou jsme si naposledy zahrály na letním turnaji.

Do prvního setu jsme nastoupily zodpovědně. Bodový stav jsme stále udržovaly ve vedení naší tvrdou a chytrou hrou. I když jsme měly hned ze začátku nesrovnalosti ve vlastním postavení, ihned jsme si posty osvojily a hra mohla pokračovat dál. V úvodním setu nám daly soupeřky pouze 19 bodů. V dalším setu nás hned v úvodu soupeřky potrestaly podáním, které se nám nedařilo přijmout. Bohužel nám tyto body scházely celý set a hlavně v koncovce, kterou jsme dotáhly pouze na 19ctku. Třetí set jsme si pohlídaly už od začátku. Dobře jsme podávaly, zlepšil se příjem, obrana na síti i útok, který nám zpestřila juniorka Káťa. Opět nám soupeřky nedaly víc než 19 bodů. Poslední set jsme jen potvrdily a jasně zvítězily 25:16.

V úvodu druhého zápase jsme se se soupeřkami přetahovaly o každý bod. I když byly holky z Pardubic oslabeny o jednu hráčku, měly jsme menší štěstí a nedokázaly jsme dát dva body navrch. Druhý set jsme takticky prostřídaly smečařské posty a díky Aničce jsme lehce získaly důležitý set pro sebe. Za stavu 1:1 se další dva sety odehrály se stejným průběhem a my musely srovnávat na 2:2. Hned první hrací víkend jsme se ocitly v tie-breaku a opět začal boj o každý bod. Vedení ani na jedné straně nebylo jednoznačné. Za stavu 13:14 jsme zabraly a soupeřkám už na nás nezbyly síly. Zkrácený pátý set jsme zaslouženě vyhrály 16:14.

Pět bodů do začátku sezony hodnotím velice kladně. Jen tak dál, holky :)

Hrály: Verča R, Ivča, Marťa, Lenča, Káťa J., Káťa R., Anička, Verča N. a Maruška

autorka článku:Marta Splichalova