Další úspěšný víkend na domácí půdě

Čtvrtý hrací víkend jsme hostily soupeřky z Letovic. Začátek prvního zápasu byl kvůli střídání s našimi juniorkami stanoven již na devátou hodinu. Všechny jsme byly natěšené, do začátku zbývalo 15 minut, ale kde je rozhodčí? Nezbývalo než nažhavit telefonní dráty a začít se shánět po rozhodčí.

S více než dvacetiminutovém zpoždění jsme se pustily do prvního setu. Zpočátku byla hra na obou stranách vyrovnaná. Ke konci prvního setu jsme ale více zabojovaly, začalo se nám dařit v útoku, kdy soupeřky neměly šanci naše tvrdé smeče vybrat. Náskok jsme si nenechaly vzít a zaslouženě set vyhrály. Druhý set byl rozpačitější. Nevynucenými chybami hlavně kvůli zkaženému podání jsme druhý set téměř soupeřkám darovaly. Bohužel po vyhraném třetím setu se nám nepodařilo získat čtvrtý a odnést si tak ze zápasu tři body. Potřetí od začátku soutěže byl před námi tie-break, do kterého jsme nenastoupily vůbec špatně. Výměna stran za stavu 8:2 poukazovala na naše vítězství. To jsme nakonec s pár chybami navíc uhájily a první zápas se ziskem dvou bodů vyhrály.

Po pauze, kdy mezi námi hrály ligový zápas naše juniorky, jsme s odhodláním vybojovat všechny tři body nastoupily k druhému zápasu. Trenér Letovic hned na začátku zamíchal se sestavou, vyměnila se náhra. Oproti prvnímu zápasu jsme si tolik nekazily podání, dokonce padlo i pár es, které podpořily naše vítězství. Dařil se nám útok a i pole nezaostávalo. Další sety se odehrávaly ve stejném duchu. Občas jsme ke konci setu zaškobrtly, ale nakonec jsme zaslouženě vyhrály 3:0.

Příští týden nás čeká opět výlet do Pardubic, tentokrát ale do univerzitní tělocvičny za soupeřkami z USK.

Výsledky:  3:2 (18,-19,17,-19,11)

3:0 (21,19,21)

Hrály: Verča Rožková, Marťa Šplíchalová, Ivča Šplíchalová, Lenča Rejmanová, Verča Nováková, Káťa Jiskrová, Anička Šimková a Peťa Rejmanová

autor: Ivča Šplíchalová