Boj o průběžné první místo v tabulce

Na sobotní zápas se soupeřkami ze Svitav jsme byly všechny natěšené. Šlo přece jenom o to, kdo se ujme průběžného vedení v soutěži. Zápas byl pro celé družstvo velmi důležitý. Od února jsme v soutěži nenašly přemožitele a před námi byl nejtěžší zápas sezóny s tabulkově nejsilnějším soupeřem – Svitavami.

První set jsme začaly výborně. Hned na začátku jsme se ujaly vedení a to si držely skoro až do konce setu. Bohužel koncovka se nám nevyvedla a za stavu 23:19 jsme nedokázaly udržet náskok a set jsme nakonec těsně prohrály 24:26. Druhý set se odehrával velmi podobně, pořád jsme udržovaly se soupeřkami krok, ale bohužel koncovka nám opět nevyšla. Soupeřkám jsme hodně pomohly zkaženými servisy v důležitých chvilkách. Utkání se nevyvíjelo podle našich představ – skóre 2:0 na sety nám moc sebevědomí nepřidalo. Do třetího setu jsme nastoupily v trošku obměněné sestavě. Přestaly jsme kazit podání a soupeřky jsme porazily 25:21. To nám dodalo síly dále bojovat a vynutit si tiebreak. Čtvrtý set jsme měly výborně rozehraný. Vedení 15:7 se zdálo být dostačující a nám chyběl kousek k vyrovnání utkání na 2:2. Jak to ale někdy bývá, nastala krize. Hráčky Svitav se do toho opřely a začaly náš náskok stahovat. Bohužel jsme se jejich náporu nedokázaly ubránit a čtvrtý set jsme prohrály 22:25. Utkání bylo velice vyrovnané, tomu nasvědčuje také bodové skóre 68:71. K vítězství nám chybělo opravdu málo, proto nás prohra velice mrzela.

O přestávce jsme si s holkami řekly, že Svitavy ve druhém zápase musíme porazit, když jsme se tak nadřely a nebyl z toho ani jeden bodík. A hlavně trenérovi, kterému na utkání velmi záleželo, jsme chtěly udělat radost.

První set jsme opět vedly a držely se soupeřkami krok, ale konec nám opět nevyšel, o čemž svědčí prohra 23:25. Druhý set byl o poznání lepší a my ho vyhrály jasně 25:19. Potom nastoupily opět soupeřky a ve třetím setu nás porazily 21:25. To jsme si nenechaly líbit a do čtvrtého setu jsme nastoupily s tím, že musíme vyhrát. Přeci nám to vítězství zase o kousek neuteče! Úkol jsme splnily a čtvrtý set jsme jasně ovládly a zdolaly jsme Svitavačky 25:17. Zápas šel do tiebreaku. Hned na začátku jsme si vytvořily nepatrný náskok, který jsme ale za chvilku ztratily. Při změně stran jsme ale vedly 8:5. Vedení jsme si udržely až do konce setu a po urputném boji jsme zvítězily 15:12.

Podle mého názoru to byl zatím nejhezčí zápas v sezóně, i když jsme průběžné první místo neudržely. Myslím si, že i divákům, kteří nás přišli v hojném počtu podpořit, se utkání líbilo a za náš výkon se nemusíme v žádném případě stydět - i když jsme po dlouhé době okusily prohru J

Hrály: Verča Rožková, Ivča Šplíchalová, Lenča Rejmanová, Verča Nováková, Káťa Jiskrová, Anička Šimková, Marťa Šplíchalová a Peťa Rejmanová

1:3 (-24,-22,21,-22)

3:2 (-23,19,-21,17,12)