Prvních 6 letošních bodíků

Druhou půlku sezony 2014/2015 jsme odstartovaly v sobotu 10. ledna na domácí palubovce. Utkaly jsme se se soupeřkami z Chocně, které na nás ztrácely jediný bod.

První zápas začal tradičně v 10 hodin ráno za podpory diváků. V úvodním setu jsme se ihned ujaly vedení, bodový stav měl rozdíl 10 bodů díky našemu perfektnímu podání a výtečné obraně v poli. Na chvilku nás soupeřky potrápily na příjmu tvrdým servisem, ale set jsme jednoznačně vyhrály my. Celý druhý set se hrál vyrovnaně na obou stranách a nás stále trápila přihrávka k síti. Taktickým vystřídáním „účka“ a nahrávky jsme set dotáhly na 23:24, kdy začal boj o dvoubodový rozdíl. Měly jsme alespoň dvakrát příležitost ukončit set my, ovšem mým zkaženým podáním se zase šance usmála na soupeřky. Na obou stranách byla vidět obrovská síla a bojovnost urvat set pro sebe. Za stavu 29:29 Verča N. otočila důležitý bod svou super rychlou smečí do lajny a set se vyhrál se štěstím 31:29. Uff :) Třetí set už nebyl tak napínavý jako předchozí. Opět přes malé nedostatky na příjmu, kde nám hodně vyběhaly a zachránily nahravačky, jsme ukázaly sehranou hru s tvrdým i chytrým útokem. Vítězný set 25:17 nám tak připsal 3 body do tabulky.

Po půlhodinové přestávce jsme na hřiště nastoupily s jiným obsazením na první smeči a nahrávce. V prvním setu se nám podařilo urvat spoustu bodů chytrým podáním na slabší soupeřky. Vedení o pět bodů jsme však stihly rychle ztratit kvůli zbytečně vyhozeným příjmům a smečím mimo hřiště. Dokázaly jsme ale na nezdary rychle odpovídat a 25 bodů si připsaly pro sebe. Další set jsme hned od začátku prohrávaly o 6 bodů, které nám chyběly celý set a hlavně v koncovce, kde jsme za stavu 23:23 už nedokázaly otočit jediný bod.  Třetí set jsme měly opět s přihrávkou nepatrné problémy, ale šikovným zpracováním a tvrdým útokem jsme dokázaly vedení udržet až do konce tohoto i posledního setu. Vítězství 3:1 spolu s dalšími třemi důležitými body bylo naše.

Příští sobotu jedeme do Pardubic k sestrám Sokolkám. Bude to těžký boj, ale snad předvedeme stejně dobrý výkon jako tento víkend.

Hrály: Lenča R., Peťa R., Ivča Š., Marťa Š., Anička Š., Káťa R., Verča R., Verča N, Káťa J.