Stále „zahříváme“ druhé místo v tabulce

Další sobotní zápas se hrál v v Pardubicích na sportovním gymplu, tentokrát s posunutým začátkem. První zápas jsme začaly hrát už v 9 hodin, střídaly jsme se s chlapama. Domácí Sokol Pardubice hostil soupeře z České Třebové.

Začátek zápasu nebyl vůbec jednoduchý. Jak tomu bylo i loni, opět se netopilo a my jsme se zpočátku musely poprat nejen se zmrzlými prsty. V úvodu prvního setu se body postupně připisovaly na obou stranách stejně. Soupeřkám jsme ale nenechaly žádný bod bez boje. Měly jsme výborné pole, rvaly jsme se o každý míč, jen v útoku jsme trochu zaostávaly. Ne a ne smeč položit. V druhé půlce setu jsme si udělaly malý náskok a už to vypadalo, že set vyhrajeme. Bohužel nás soupeřky dotáhly až na stav 23:23, kdy jsme jednou měly šanci na zakončení setu my, jednou ony. Naneštěstí pro nás nám soupeřky za stavu 25:26 daly chytrou ulejvku hned za dvojblok a bylo dokonáno. První set pro sebe získaly soupeřky. Začátek druhého setu se nám moc nepovedl. V útoku se nám nedařilo a hodně si samy kazily, zejména na podání. Soupeřky nám odskočily až na stav 16:23. Po vyhraném bodu šla na servis Verča R. Svým chytrým a téměř nechytatelným podáním nahnala strach soupeřkám, kterým dala minimálně 5 es v řadě. Skoro prohraný set jsme tak dotáhly až na stav 23:23. Svitla nám naděje, že klidně můžeme set vyhrát. Smůla se nám ale lepila na paty, set jsme nakonec prohrály 24:26. Ve třetím setu jsme chtěly odvrátit nezdar, kdy jsme jen o fous prohrály první dva sety. Bohužel jsme si dost kazily. Soupeřky našich chyb využily a odskočily nám o 6 bodů, které se nám do konce setu už nepodařilo dotáhnout. První zápas tak soupeřky vyhrály 3:0.

Druhý zápas jsme začaly kolem jedné hodiny. Po delší pouze a prohraném prvním zápase jsme s odhodláním vyhrát nastoupily na hřiště. Na soupeřky jsme doslova vlétly. Oproti prvnímu zápasu jsme jednoznačně zlepšily servis. Podávaly jsme tvrdě, soupeřkám dávaly jedno eso za druhým. I mezi soupeřčinými bloky jsme začaly nacházet skuliny a pokládaly smeče na zem. První set jsme zaslouženě vyhrály. Druhý set se odehrával ve stejném duchu. Soupeřky jsme „upodávaly“ a vyhrály 25:12. Třetí set byl trochu nejistý. Od začátku jsme ztrácely 2-3 body, nedařilo se nám na příjmu. Za stavu 17:21 trenér vystřídal a na servis šla Káťa J, která naše výborné podání jen utvrdila. Holkám dala pár es a my druhý zápas zaslouženě 3:0 vyhrály. Z Pardubic si tak odvážíme 3 body, které nám stačily na udržení si druhého místa v tabulce.

Příští týden hostíme doma holky z Tesly Pardubice, které jsou momentálně na posledním místě v tabulce.