Vítězný víkend pro volejbalistky z Dolního Újezda

24. ledna nás čekalo další sobotní utkání na domácí půdě, tentokrát jsme si mohly přispat, jelikož začátek prvního zápasu s pardubickou Teslou byl stanoven až na 11. hodinu. Před námi nastoupily k ligovému zápasu juniorky, které hostily tým z Kylešovic. Hned první zápas se protáhl, ale naštěstí skončil po pětisetové bitvě vítězstvím našich holek.

Bohužel naší smečařku Káťu Jiskrovou skolila horečka, takže jsme musely zvládnout zápas v sedmi lidech. Moc možností na střídání jsme tedy neměly, ale doufaly jsme, že když hrajeme s posledním týmem tabulky, žádná překvapení se konat nebudou

První utkání začalo chvilku před půl dvanáctou. Bohužel jsme nezačaly zrovna nejlépe a hned na začátku prvního setu nás soupeřky dostaly pod tlak a rázem jsme prohrávaly 0:5. My jsme se ale nedaly a první set jsme úspěšně zakončily v náš prospěch s výsledkem 25:20. Soupeřky se nechtěly jen tak bez boje vzdát a v druhém setu jsme se opět dostaly do úzkých. Hra byla vyrovnaná, ale nakonec bylo štěstí na naší straně a my jsme vyhrály 25:23. Třetí set už byl celý v naší režii. Soupeřkám jsme nedaly šanci a ukončily celý zápas vítězstvím i ve třetím setu 25:14. Další tři důležité body jsme měly po hodinovém boji v kapse.

Čekala nás další pauza, kdy nastoupily ke svému druhému utkání opět naše juniorky. Ty se se svými soupeřkami vůbec nemazlily a jasně je porazily 3:0. Díky tomu pauza nebyla tak dlouhá a my mohly ve čtvrt na tři nastoupit k druhému utkání s Teslou Pardubice.

Obměnily jsme sestavu, ve které si vyměnily své posty nahrávačky. Druhé utkání se odehrávalo převážně v naší režii. Zlepšil se nejen blok, ale také jsme se dokázaly déle udržet na servisu a lépe jsme přihrávaly. Lepší přihrávky nám pomohly k tvrdším a údernějším útokům, které byly pro soupeřky nechytatelné. Soupeřky nám přestávaly postupně fyzicky stačit a nebojovaly tak vytrvale, jako dopoledne. Druhý set jsme si částečně i vlastními chybami trochu zkomplikovaly, ale trpělivou a hlavně týmovou hrou, jsme zaslouženě zvítězily 3:0.

Hrály: Verča R., Ivča Š., Marťa Š., Verča N., Lenča R., Anička Š., Péťa R.