Poslední lednová sobota v Letovicích

V sobotu 31. ledna jsme okolo osmé hodiny ranní vyjely směr Letovice. Náš tým opět nebyl kompletní.  Tentokrát onemocněla nahrávačka Lenča R., takže jsme na zápas odjížděly v sedmi lidech. Věděly jsme, že tým holek z Letovic také není kompletní, a proto jsme žádné komplikace neočekávaly. To jsme se ale zmýlily.

Holky z Letovic nás hned z počátku prvního setu utvrdily v tom, že vítězství nám zadarmo rozhodně nedají. Jejich tvrdé podání, dobré pole a smeče z hlavního kůlu do lajny nám dělaly velké problémy. My se bohužel nedokázaly na síti dost prosadit a ani naše podání nebylo dostatečně útočné, abychom dokázaly stáhnout náskok soupeřek. První set jsme tedy daly pouhých 20 bodů. Neúspěch prvního setu jsme rozhodně chtěly napravit v tom druhém. Snaha na naší straně rozhodně nechyběla, konečně se objevilo i několik pěkných akcí na útoku. Bohužel na bloku se nám pořád moc nedařilo a od toho se odvíjel i náš neúspěch v poli. Téměř nechytatelným útokem středem nás protihráčky dost trápily a druhý set tak opět končí naší porážkou. Takový spád jsme rozhodně nečekaly. Po poradě s trenérem a změně sestavy jsme tak nastoupily ke třetímu setu. Prohrát další set a tím i celý zápas bez zisku jediného bodu, jsme rozhodně nechtěly. Nejspíš se to začalo projevovat i na naší hře, poprvé za celý zápas jsme se dostaly do vedení. Snížily jsme počet našich chyb a nechaly chybovat soupeřky, které s vidinou snadného vítězství poslední set snad trochu podcenily. My to dokázaly a konečně získaly vítězný set. To nám nejspíše dodalo více kuráže a ve čtvrtém setu zápasu si naše soupeřky daly pouhých 17 bodů. Je tedy vyrovnáno, rozhodne tie-break. Hra je na obou stranách velice vyrovnaná. Bojuje se o každý míč. A konečně po více jak dvou hodinách dosahujeme vítězství. Pátý set končí za stavu 17:15.

Následuje pauza před druhým zápasem. Odpočinek trvá sotva 30 minut a jde se na druhý zápas. Druhý zápas jsme rozhodně nechtěly protahovat jako ten první. Ale bohužel hned první set končí naší porážkou. Naštěstí následující průběh utkání už máme pod větší kontrolou. Konečně se prosazujeme na bloku a úspěšně se bráníme útoku našich soupeřek. Také v poli oproti prvnímu zápasu je vidět zlepšení. Naše pilnost se vyplácí a druhý set vyhráváme 19:25. To nás vrací zpátky do hry a v dalších dvou setech nám hráčky z Letovic uštědří pouhých 14 a 13 bodů. Domů tedy odjíždíme značně unavené, ale spokojené se dvěma vítězstvími.

Hrály: Verča R., Ivča Š., Marťa Š., Anička Š., Péťa R., Káťa J., Verča N.