Přeložený zápas proti USK Pardubice

Další kolo letošní soutěže jsme odehrály na domácím hřišti v přeloženém termínu 22.2.2015 proti průběžně osmému týmu tabulky - USK Pardubice. Opět jsme nehrály v plné sestavě, musely jsme si bohužel poradit bez nemocné Káti J.

Do zápasu jsme nastoupily celkem dobře. Protihráčky na naši stranu nepřehrávaly žádné tvrdé útoky a my jsme mohly vcelku klidně hrát svoji hru. Pokud se nám nedařil útok, téměř jistým bodem bylo ulití na střed, který si protihráčky vůbec nehlídaly. První set jsme tedy získaly pro sebe poměrem 25:20. Další dva sety probíhaly podobným způsobem (25:15, 25:20).

Druhý zápas už bohužel tak jednoznačný průběh neměl. Soupeřky nastoupily v pozměněné sestavě a výrazně zlepšily hru v poli. Pokusy o ulití na střed z naší strany už neměly tak velký efekt jako v prvním zápase, zato pardubická nahrávačka nás stejným úderem z druhé pořádně proškolila. K tomu jsme přidaly ještě vysoký počet zkažených podání. První set jsme prohrály 18:25. K druhému setu jsme přistoupily zodpovědněji, a to hlavně s lepším podáním, a srovnaly stav zápasu na 1:1 (25:13). Třetí set byl z naší strany opět špatný, ale zachránil nás perfektní servis naší kapitánky Verči R. a v napínavé koncovce jsme získaly třetí set poměrem 25:23. Stejně tak i čtvrtý set vedl až k vyrovnané koncovce s konečným výsledkem 26:24. Zápas se nám tedy podařilo vyhrát a odnést si tři body pro vítěze, ale se značně odřenýma ušima. J

Získaných šest bodů nám výrazně pomohlo k udržení průběžného druhého místa v tabulce. Za 14 dní odehrajeme pro nás asi nejočekávanější zápas druhé poloviny soutěže proti vedoucím hráčkám ze Svitav.

Hrály: Verča R., Ivča Š., Marťa Š., Anička Š., Péťa R., Verča N., Lenča R.