Nepodařený začátek sezony

První zápas letošní sezony se hrál v Pardubicích v místní sokolovně, která byla kvůli rekonstrukci několik let mimo provoz. Do Pardubic jsme vyrazily poměrně brzy. Začátek prvního zápasu byl v 9 hodin, střídaly jsme se s kadetkami. Holky hostily VSK Baník Sokolov.

Hned na úvod sezóny nás čekal těžký soupeř, což jsme poznaly už při rozcvičení na síti. Začátek zápasu nebyl vůbec jednoduchý. Holky měly těžké podání, naše přihrávka trochu zaostávala. Naopak holky z Pardubic měly výborný příjem, na který se takřka nenadřely. Také podání se nám moc nedařilo, pár jsme jich daly do sítě a do autu. Co se týče smeče, smečovaly jsme jako o život, ale ne a ne dát bod. Soupeřky měly v poli téměř vše. Jako by jich bylo na hřišti ne 6, ale 10. Ale bojovaly jsme o každý míč. Nic jsme soupeřkám nedaly zadarmo. Bohužel to na výhru nestačilo. První zápas jsme bez bodu, prohrály jsme 3:0.

Druhý zápas se začal hrát kolem jedné hodiny. Holky z Pardubic vystřídaly sestavu a bylo to hned trochu znát. První set byl vyrovnaný, soupeřky sice měly navrch, ale my jsme zaostávaly jen o 2-3 body. Začalo se nám dařit na smeči, což soupeřky trochu rozhodilo. Bohužel k naší smůle jsme první set prohrály 23:25. Druhý set byl naopak z naší strany podstatně lepší. V půlce setu šla na podání Verča N., která soupeřkám sázela jedno eso za druhým. Druhý set jsme tak zaslouženě vyhrály. Třetí set jsme trochu znejistily na příjmu. Což si myslím, ovlivnilo další průběh obou setů. I když jsme druhý zápas také prohrály, byl herně výrazně lepší než první. Doslova jsme se rvaly o každý míč. Některé výměny byly až neuvěřitelně dlouhé, v poli jsme vybíraly nechytatelné. Z tohoto víkendu si nevezeme žádný bod, ale troufám si říct, že to byl parádní volejbal.

Příští týden hostíme doma soupeřky z Chocně. Věříme, že z prvního letošního domácího zápasu sezóny si připíšeme body do tabulky.