První tři body

V sobotu 24.10 jsme nastoupily k letošnímu prvnímu zápasu na domácím hřišti. Soupeřkami nám tento víkend byly hráčky Chocně. Předpokládaly jsme tedy, že to bude snazší zápas, než přecházející víkend, kdy jsme hrály s obhájkyněmi 2. místa z loňského roku.

Náš předpoklad byl špatný, úroveň hry byla nižší, bohužel i naše hra se zhoršila. Navíc nad naším týmem panuje od začátku sezóny nepříjemné prokletí, které na nás sesílá jedno zranění za druhým. Do zápasu jsme nastoupily bez zraněné Ivči, s obvázanou Marťou a v hned v prvním setu jsme přišli o Verču N., která si udělala stejné zranění jako minulý týden Marťa. Ráda bych poděkovala Marušce, Denče a Elišce, které nás doplnily a moc nám pomohly.

První zápas jsme hrály dost svázaně a nervózně. Průběh setu byl většinou vyrovnaný, než přišlo vždy nějaké kritické postavení, ve kterém jsme pokazily spoustu příjmů a dovolily soupeřkám udělat si větší odstup. Největším oříškem prvního zápasu pro nás ale byly koncovky jednotlivých setů. V prvním setu se nám podařilo dotáhnout odstup soupeřek na rozdíl dvou bodů, rozhodující balón ovšem dopadl na naši půlku (22:25). V druhém setu naopak jsme si do koncovky nesly pětibodové vedení, o které jsme se vlastními chybami připravily, a další závěr setu prohrály těsně 23:25. Závěr posledního setu byl nejnapínavější, ale pro nás opět s nepříznivým výsledkem 26:28. Před nezvykle vysokým počtem diváků, jsme se tedy moc nepředvedly.

Potom na hřiště nastoupily naše juniorky a my měly tedy před druhým utkáním dost času na to dostat prohraný zápas z hlavy, abychom do druhého nastoupily lépe. Dlouhá pauza, přesto, že jim moc nefandíme, nám asi prospěla a na výkonu a náladě druhého zápasu to bylo znát. I v tomto zápase nás posílily juniorky, děkujeme Kátě s Terezkou.

Druhý zápas jsme hrály jistěji a nedělaly tolik chyb, jako v prvním zápase. Na příjmu jsme byly jistější a dokázaly se udržet déle na podání. Přesto byla hra vyrovnaná a z obou stran padaly krásné útoky. Koncovky setů jsme tentokrát zvládly lépe a vyhrály všechny tři (25:17, 25:23, 25:23). Díky tomuto zápasu jsme si zapsaly do tabulky první 3 letošní body a doufejme, že to bude začátek delší série vítězných zápasů.

Hrály: Verča R., Káťa J., Verča N., Marťa, Lenča, Anička, Maruška, Denča, Eliška, Káťa R., Terezka

autor: A. Šimková