Úspěšný víkend žen

Po týdenní pauze nás opět čekal dvojzápas na domácí palubovce. Hostily jsme holky z Letohradu. Dosud v této sezóně nevyhrály jediný zápas, a i když přijely v početní převaze a s novými mladými děvčaty, chtěly jsme nad nimi zvítězit také.

První set byl hodně rychlý, mnoho bodů nám soupeřky věnovaly zcela zadarmo vlastními neúspěchy. Možná pro to, že se během krátkého setu, který skončil po 16ti minutách 25:12, nestihly pořádně rozehr(ř)át. Další dva sety už nám tolik nepomáhaly a přetahovaly jsme se o každý bod, i když jsme je do většího vedení nepustily. Trápily jsme je hlavně naším jistým servisem, kde jsme se dokázaly v závěru vzdálit o 5 bodů, ale ve finále se nedařilo položit míč nám a výsledky byly nakonec celkem těsné. Opět ale poslední boje o body rozhodl náš dobrý servis a první výhra 3:0 byla zaslouženě naše.

Po necelé třičtvrtě hodině se odpískal první míč druhého zápasu, do kterého se po úrazu vrátila blokařka Ivča a já mohla hrát na svém postu smečařky. Hned v úvodu jsme vyhrávaly 6:0, kdy jsme soupeřky tlačily tvrdým podáním. Naše vynikající hra pokračovala. Holky na druhé straně hřiště si kazily příjmy a smeče jim létaly do zámezí. My jsme od soupeřek dokázaly na síti a v poli vychytat všemožné, našim pěti fanouškům jsme předvedly skvělé obranné zákroky s vítězným koncem. Po chvilce bodový stav ukazoval 25:10. Následující set jsme opět bodovaly na podání i v obraně, trochu nám však ulítávala přihrávka, kterou nešlo zpracovat a perfektně odsmečovat. Po nepoložených smečích nám však pomohla chytrá hra s ulitím. Předvedly jsme ale i skvělou souhru náhry s útokem, kterým se soupeřky nedokázaly ubránit. Za stavu 23:15 si už nepřipsaly jediný bod. Třetí set už jsme jen potvrdily a celkově nám tento víkend přinesl 6 krásných bodů :)

Příští víkend nás čeká zápas v Lanškrouně, který odehrajeme až v neděli.

Hrály: Verča Rožková, Verča Nováková, Káťa Jiskrová, Anička Šimková, Peťa Rejmanová, Lenča Rejmanová, Ivča Šplíchalová, Marťa Šplíchalová