Snaha byla, body do tabulky ovšem nepřibydou

V neděli 15. 11. jsme sehrály zápas s ženami z Lanškrouna. Lanškroun se drží na prvním místě v tabulce, takže nám bylo již dopředu jasné, že to nebude jednoduchý zápas.

První set prvního zápasu začal celkem nadějně. Vedly jsme 6:3, když se dostala na podání hráčka z Lanškrouna a začala náš náskok rychle dotahovat. Nakonec první set končí naší porážkou a v tomto setu jsme si daly pouhých 16 bodů. Rozhodnuty s tím něco udělat, jsme nastoupily do druhého setu. Ten jsme začaly velmi dobře a to hlavně díky podání Ivči Šplíchalové. Dostaly jsme se do vedení 10:1. Hráčky z Lanškrouna si ovšem své prvenství v tabulce chtěly rozhodně obhájit a začaly stahovat náš náskok. Druhý set končí naším vítězstvím 25:23. Třetí set ovšem prohráváme a našim soupeřkám uštědříme jen 17 bodů. Čtvrtý set je naše poslední šance, jak z tohoto zápasu získat přinejmenším jeden bod. Vyhrát tento set, bychom si zasloužily. Na hřišti jsme makaly, vybraly téměř již ztracené míče a dokázaly je proměnit v body pro nás. Ovšem možná trochu toho štěstí nám chybělo, a tak tento set a vlastně i první zápas končí naší porážkou 26:28.

Druhý zápas se nesl ve stejném duchu jako zápas první. Stále nám k vítězství něco chybělo. Možná to nejdůležitější bylo podání, které jsme sice splňovaly, ale žádná z nás se na něm nedokázala udržet moc dlouho, a těch es také moc nebylo. Druhý zápas končí naší porážkou 3:0 na sety.

Podle výsledků v tabulce by někdo mohl říct, že jsme hrály špatně nebo že jsme se málo snažily. Ale opak je pravdou. Zápas to byl velice dobrý a myslím si, že by se hráčky z Lanškrouna měly obávat druhé poloviny soutěže, neboť na domácí půdě s podporou našich věrných fanoušků jim jistě dokážeme několik bodů ukrást.

Příští týden nás čeká zápas v Letovicích, tak snad konečně připíšeme nějaké ty body na náš účet v tabulce.

Hrály: Verča Rožková, Káťa Jiskrová, Anička Šimková, Peťa Rejmanová, Lenča Rejmanová, Káťa Rejmanová, Ivča Šplíchalová, Marťa Šplíchalová a  Verča Nováková