6 bodů z Letovic

Druhý víkend po sobě nás čekaly dva zápasy na hřišti soupeřek, tentokrát nás přivítaly holky z Letovic. Vstávat jsme musely brzy, poněvadž začátek prvního zápasu byl stanoven na 9:00, ale na našem výkonu se to naštěstí neprojevilo. V obou zápasech nám velmi pomohla naše šikovná juniorka Káťa, která zaskakovala za nemocnou Aničku.

Ani jeden ze dvou zápasů nebyl vůbec jednoduchý. V prvním utkání nám opět chyběla pohoda a klid na hřišti, na tříbodové vítězství jsme se musely hodně nadřít. První set začal hodně vyrovnaně, body se po jednom přelévaly na obě strany. Několik našich nevynucených chyb se následně projevilo na průběžném stavu a prohrávaly jsme 8:12. To na klidu nepřidalo. Zabojovaly jsme a chytrou hrou jsme postupně vyrovnaly. Naše mladé soupeřky také nebyly bezchybné, využily jsme situace a zvítězily 25:16. Ve druhém setu nastaly hodně krušné chvíle, odešel příjem, nebyly jsme schopné tvrdě zaútočit na síti, na tož servisem. Přehrávaly jsme míče zadarmo a soupeřky tak mohly snadno využít rychlé nechytatelné útoky středem hřiště, rázem jsme prohrávaly 8:18. Set jsme ale nevzdaly, bojovaly jsme až do konce, přitvrdily jsme podání a dokázaly tak protihráčky ještě hodně znervóznit. Bohužel desetibodový náskok se nám smazat nepodařilo, tři body chyběly. Do dalšího setu jsme se poučily a, i když nás Letovice neustále trápily svými rychlíky, my se soustředily na naši hru. Tvrdé útoky se střídaly se zalívkami a velmi vyrovnaný set jsme si připsaly vítězně my. Dál už jsme nenechaly nic náhodě a bezchybnou hrou ve čtvrtém setu jsme si zajistily tři body do tabulky.

Po půl hodině jsme nastoupily k druhému utkání. Po první ranní výhře se nám hrálo klidněji i jistěji. Prostřídaly jsme a pokračovaly jsme bojovným výkonem úspěšně k vítezství v prvním setu. Na začátku druhého jsme si přidělaly starosti vlastními chybami, kterých bylo více, než je zdrávo. Naštěstí se nám podařilo udržet tři hráčky po sobě delší dobu na servisu, vrátily jsme se do hry a set už nepustily. Třetí set pod dohledem volejbalistů z Letovic a Holubic byl nejnapínavější, až do poloviny se skóre měnilo pouze po bodu. Pak soupeřky zabraly na podání, přehrály nás na síti a vedly o čtyři body. Nám se na servisu podařilo ztrátu dotáhnout, ale přidat body navíc ne. Navrch měly opět Letovice, my jsme se praly s přihrávkou. Set byl vyrovnaný až do konce, ale na tříbodové vítezství jsme si musely počkat až do čtvrtého setu. Poslední set zápasu byl z naší strany nejpovedenější, předvedly jsme rychlé útoky, esa na servisu i bojovnost v poli a zaslouženě jsme vyhrály. Na závěr jsme byly pochváleny za naši hru i jedním ze starších diváků, údajně trenérem letovické mládeže v minulých letech, děkujeme za podporu.

Příští sobotu nás čeká na domácí půdě tým USK Pardubice, který se sice nachází na spodních příčkách tabulky, ale tento víkend porazil v jednom zápase první tým soutěže Lanškroun. Doufám, že my však navážeme na vítězství a přidáme dalších šest bodů.

Hrály: Ivča, Káťa J., Káťa R., Lenča, Marťa, Péťa, Verča N. a Verča R.