Další výhra na domácí půdě

Po dvou týdnech jsme se opět vrátily na domácí prkna. Díky domácímu utkání jsme si mohly trochu přispat a nabrat potřebné síly. Vítězství jsme potřebovaly jako sůl. Tentokrát jsme hostily současně poslední tým v tabulce USK Pardubice. Tento víkend jsme si musely poradit bez Káti Jiskrové, kterou nahradila její jmenovkyně a juniorka Káťa Rejmanová. Tímto ji samozřejmě moc děkujeme.

Do zápasu jsme nastoupily velmi dobře. Hned na začátku jsme si vytvořily náskok a ten jsme udržely až do konce setu, který jsme vyhrály 25:18. Naší silnou stránkou se stal servis a útok. Bohužel druhý set už taková pohoda nebyla. Soupeřky přestaly kazit, přitvrdily servis a útok. Nám se absolutně přestalo dařit. Odešlo nám téměř vše, na co jsme se mohly v prvním setu spolehnout. Rázem jsme prohrávaly 10:20. Nakonec se nám povedlo rozdíl mírně stáhnout díky podání Verči N. a rozehrát se do dalšího setu. Další dva sety jsme už nepodcenily a soupeřky porazily jasně 25:14 a 25:13. První zápas skončil naší výhrou a další tak důležité tři bodíky byly doma.

Čekala nás dost dlouhá hodinová pauza mezi zápasy, při které jsme stihly probrat všechny důležité i méně důležité věci, občerstvit se a připravit se na hru.

O půl jedné odpískala rozhodčí začátek druhého zápasu. Ve všech třech setech jsme si vždy vytvořily drobný náskok, který jsme po celý set kontrolovaly. Nechtěly jsme, aby se soupeřky rozehrály, jelikož ztráta bodů by se nám těžce doháněla. Celý zápas jsme si udržely tvrdý servis, díky kterému si soupeřky dobře nepřihrály a tím pádem nemohly tvrdě zaútočit. Předvedly jsme pár krásných akcí, které byly zakončeny tvrdou a nechytatelnou smečí. Poslední set jsme si trošku zkomplikovaly. V koncovce se na nás začaly soupeřky dotahovat a my jsme nedokázaly obratem otočit stav. I to jsme zdárně překonaly a poslední set zakončily výhrou 25:22. Druhé vítězství bylo naše a tím pádem jsme získaly další tři bodíky.

Po úspěšném víkendu si můžeme připsat dalších šest bodů do tabulky a připravit se na poslední zápas sezóny, který nás čeká 12. 12. v Chvaleticích.

Hrály: Verča Rožková, Verča Nováková, Káťa Rejmanová, Anička Šimková, Peťa Faltysová, Lenča Rejmanová, Ivča Šplíchalová, Marťa Šplíchalová