Desetisetová bitva v Chocni

Na druhý zápas druhé půlky sezóny jsme se vydaly do nedaleké Chocně, která je momentálně na 3. místě tabulky. Oslabené o smečařku Káťu Jiskrovou jsme přijely pouze v sedmi lidech.

Začátek zápasu byl velmi opatrný. Body se na obou stranách připisovaly postupně. Ani jeden tým nedopustil výrazného bodového úniku. Rozhodla až koncovka setu, kterou jsme bohužel prohrály nejtěsnějším možným bodovým rozdílem 23:25. Druhý set jsme začaly tvrdě podávat, podařilo se nám dát i pár es. Celkově jsme v tomto setu byly lepší. Choceňačky jsme porazily vysoko 25:15. Třetí set jsme si udržely ve svém tempu, pokládaly jsme smeče, v poli jsme měly téměř vše. Vedeme 2:1 na sety. Bohužel čtvrtý set jsme začaly kazit podání, udělaly jsme několik nevynucených chyb, což nás rozhodilo. Prohrávaly jsme o 5 bodů, které jsme do konce setu už nedotáhly. Místo výhry 3:1 je tu před námi tie- break. Soupeřky byly z vyhraného čtvrtého setu ve větší herní pohodě, po jedné hodině a 45 minutách prvního zápasu to byly ony, kdo si odnáší dva body do tabulky. Na nás zbyl pouze jeden.

Po odpočinkové pauze jsme nastoupily do druhého zápasu. Bohužel jsme hned od začátku prvního setu začaly hůře přihrávat, což se projevilo i na smeči. Nepodařilo se nám složit skoro žádný míč, těžily jsme jen ze soupeřových zkažených míčů. Po prohraných dvou úvodních setech trenér zamíchal se sestavou. Poprvé jsme si v praxi vyzkoušely hru na tři blokařky. Zpočátku jsme se s novým postavením trochu praly, ale tento tah se vyplatil. Třetí a čtvrtý set jsme otočily ve svůj prospěch a před námi byl druhý dnešní tie-break. Věřily jsme, že jsme dostatečně namotivované druhý zápas vyhrát a odnést si tak z druhého zápasu dva body. Začátek setu se ale moc nepovedl, přihrávka byla nepřesná, kazily jsme podání. Strany se otáčely za stavu 8:3 pro soupeřky. Tak velkou ztrátu jsme už nestihly dotáhnout a i ze druhého zápasu si odvážíme pouze jeden bod.

Příští týden máme volno a poté nás čeká náročný víkend, kdy nejprve pojedeme do Letohradu a v neděli doma hostíme holky z Chvaletic.