Šestibodová výhra

Náročný víkend o čtyřech zápasech pro nás začal na hřišti soupeřek z Letohradu. Navíc bez stále zraněné Káti Jiskrové. To, že největší problém budeme mít s tím, abychom soupeřky našly, jsme rozhodně nečekaly. Ráno jsme vyrazily ke klasické hale, kde se hraje již několik let. Že soupeřky v 8:15 nebyly na místě, nás nijak nepřekvapilo, stává se jim to poměrně často. Když už bylo asi 8:30, znejistily jsme, zda nejsme na špatném místě. Trenér zavolal svému letohradskému protějšku a už jsme nasedali do aut. Hrálo se v místní sokolovně. Na rozcvičení jsme měly asi 15 minut. Krátká rozcvičení jsou pro nás vždy bez šancí na kvalitní výkon. Tentokrát bylo vše naštěstí naopak.

První set jsme zvládaly úspěšně bez jakýchkoli chyb. Tlačily jsme soupeřky servisem, takže se jim nedařilo útočit od sítě a daly si pouhých 13 bodů. Další dva sety byly náročnější. Obzvlášť druhý, kdy naše smečařky na hlavním kůlu viděly místo míče častěji sluníčko. Sem tam jsme soupeřkám pomohly zvýšit skóre našimi chybami a bojovaly jsme s jejich zlepšeným a ostřejším podáním. Snažily jsme se soustředit na vlastní hru, a ačkoli soupeřky vyvíjely tlak, nepodlehly jsme. Zvítězily jsme 25:22 a 25:23.

Mezi prvním a druhým zápasem proběhla delší pauza, kterou vyplnil zápas mužů Litomyšle proti domácímu Letohradu. Mohly jsme se tak podívat, jak se hraje volejbal ve stejné soutěži jako je naše, akorát s mužským obsazením. Naši „sousedé“ z Litomyšle si poměrně rychle poradili s domácím celkem a podobně jako my zvítězili 3:0.

Soupeřky z Letohradu do druhého zápasu naskočily s obrovskou vervou a odhodláním, které jsme po prvním utkání vůbec nečekaly. Ačkoli jsme tentokrát měly dostatek času na rozcvičení, v prvním setu jsme zaostávaly. Průběh byl poměrně vyrovnaný, ale soupeřky předvedly víc. Bojovnými zákroky, někdy až nepředstavitelnými, si rozhodně zasloužily set vyhrát. My jakoby jejich tempu nestačily. Do druhého setu jsme provedly zásadní změnu, kterou už jsme zkoušely v Chocni – hru na tři blokařky. Změnou v postavení jsme jednak zmátly soupeřky, na naší straně se zlepšil blok, udržely jsme se déle na podání a vrátily se do hry. Další sety byly už v naší režii. Soustředily jsme se každá na své postavení a svou práci. Uklidnil se příjem a mohly jsme tak přitvrdit na smeči. Pomohla i naše mladá podpora Káťa Rejmanová. Zápas jsme bezpečně dotáhly do úspěšného konce 3:1. Po delší době jsme si tak odvezly krásných šest bodů do tabulky.

Hrály: Anička, Ivča, Káťa, Lenča, Marťa, Péťa, Verča a Verča