Nedělní remíza

Poslední lednovou neděli nás čekala dohrávka z předchozího kola zápasů s holkami z Chvaletic. Obě družstva čekal další dvojzápas tohoto víkendu a hned ráno jsme věděly, že to bude náročné. Už v 9 hod jsme se postavily na hřiště proti soupeřkám se stejnými dresy.

Zápas začal celkem vyrovnaně. Soupeřky na nás servírovaly tvrdě, ale dokázaly jsme body otáčet na svoji stranu. Úspěšné bloky během hry nám zvedaly sebevědomí v útoku i obraně. Naštěstí se nám body připisovaly díky chybám soupeřek, které míče vyhazovaly do autů nebo do sítě při neúspěšných pokusech položením míče na zem. Chyby se objevovaly i na naší straně, ovšem vyhraný set jsme získaly nepatrným rozdílem my. Druhý set jsme soupeřky trápily již od samého začátku. Po podání si nedokázaly míč přitahnout k síti, aby se projevily v útocích. Jakoby ztrácely sílu i ve své komunikaci. Náš devítibodový náskok již nedokázaly stáhnout. Za stavu 2:0 v náš prospěch jsme cítily šanci získat tři body. Naštěstí jsme si třetí set pohlídaly a zápas čistě vyhrály. Opět jsme potvrdily, že hrajeme krásný volejbal.

Po přestávce nás soupeřky přivítaly ve svých úplně nových dresech. Jakoby se s nimi vyměnila i jejich hra. První set byl z naší strany špatný. Soupeřky si na nás doslova smlsávaly. Zaostával nám blok na hlavním kůlu, a proto si mohly smečařky doslova zaranařit do naší půlky hřiště. Trápily jsme se i s jejich servisem. Tento set jsme se vůbec nedostaly do jejich hry. I když jsme se nechtěly snadno vzdát, moc bodů jsme si do prvního setu nepřipsaly. Opět mohla být naší záchranou změna postavení na tři blokařky, která se nám v předchozích dvou kolech osvědčila. Začátek nebyl vůbec jednoduchý, jejich tempo bylo stále nezkrotitelné. Bohužel jsme povolily na servisu, a proto jsme těžko nabíraly body pro sebe. Prohráváme 0:2. Do třetího setu jsme postavení ještě trochu pozměnily (není co ztratit) a do začátku postavily i juniorku Káťu. Tento set byl opakem setů předchozích. V jednom postavení jsme se udržely 8 bodů a vytvořily si tak pěkný bodový náskok. Soupeřky měly problém s přihrávkou i útokem. Vedení jsme si pohlídali a stáhly skóre na 1:2. Naděje získat dva body byly vysoké. Čtvrtý set jsme opět ukázaly kvalitní volejbal. Bránily jsme se prohře do posledního bodu. Na síti jsme se praly s každým úderem. I když jsme srovnaly na 25:25, větší štěstí měly v koncovce soupeřky. Všechny tři body z vítězství získaly holky z Chvaletic, a proto za nimi stále jediný bod ztrácíme.

I další víkend hrajeme na domácí palubovce, tentokrát nečekaně opět od 9 hod, kde se utkáme se soupeřkami z Lanškrouna.

Hrály: Ivča, Marťa, Lenča, Verča, Verča, Anička, Káťa, Péťa