Dvě vítězství, která nikdo nečekal

V sobotu 6. 2. jsme hostily hráčky z Lanškrouna. Lanškroun do této doby obsazoval první příčku tabulky, a proto nám bylo jasné, že to nebude jednoduchý zápas. Bohužel, jak už to u nás často bývá, jsme proti němu ani nemohly nastoupit v plné sestavě. Káťa Jiskrová se nám zranila a Káťa Rejmanová musela splnit svou úlohu v týmu juniorek. Zbylo nás tedy sedm a na vystřídání jsme měly pouze nahrávačku, takže pokud by se nám nějak výrazně nedařilo nebo by se někdo zranil, nebylo by moc možností ke změně sestavy. Možná i proto mnozí v naše vítězství příliš nevěřili.

Již začátek prvního setu se vyvíjel v náš prospěch a my především díky dlouhé sérii podání Aničky jsme se dostaly do vedení, které jsme udržely až do konce prvního setu. Holkám z Lanškrouna jsme tak dovolily dát si „pouhých“ 19 bodů. Toto vítězství nás hodně povzbudilo do druhého setu, ukázalo nám totiž, že to jde. Druhý set byl velmi vyrovnaný. Na obou stranách hřiště byla vidět obrovská touha po vítězství a spousta pěkných akcí. Druhý set skončil v náš prospěch 25:23. Vedení 2:0 na sety nám dalo jistou psychickou podporu a vidina vítězství 3:0 nás táhla dopředu. Třetí set se bylo opravdu na co koukat. Byla vidět naše souhra, spousta pěkných smečí, podání i bloků z naší strany, to vše nám zajistilo jasné vítězství třetího setu, který skončil 25:17.

Po delší pauze, během které si svůj zápas odehrál tým našich juniorek proti týmu juniorek z Kylešovic, jsme nastoupily k druhému zápasu. První set jsme nezahájily příliš dobře a do vedení se dostaly naše soupeřky, které přitlačily na podání a nás tak dostaly pod tlak. Začaly jsme také trochu kazit útok a hráčkám z Lanškrouna tím tak věnovaly i několik bodů.  Po poradě s trenérem a odstranění nevynucených chyb jsme se ovšem vrátily zpátky do hry a náskok našich soupeřek jsme začaly rychle snižovat. Za stavu 18:22 jsme dokázaly soupeřky doslova přejet a nedaly jsme jim již možnost připsat si ani jeden bod. První set tak skončil našim vítězstvím 25:22. Ve druhém setu jakoby protihráčkám došla šťáva a motivace. Chyb na naší straně bylo o hodně méně, a tak zákonitě vítězíme a to stavem 25:14. Je tu další třetí set a dnes již po druhé do něj nastupujeme s vedením 2:0. Tento set je napínavý do samého konce. Je to jako na houpačce, chvíli vedeme my a chvíli zase soupeřky. Snažíme se nenechat spadnout na naši půlku hřiště žádný míč a naopak se snažíme položit ho na polovinu našich soupeřek. To se nám daří a ukončujeme tak druhý zápas našim vítězstvím třetího setu.

Krásné smeče (možné díky krásným náhrám), chytré „ulívky“, neprorazitelné bloky, obětavé pole, to vše a ještě mnohem více mohli diváci během naši hry pozorovat. Snad jsem nás příliš nepřechválila, ale myslím si, že za tuto sobotu si pochvalu určitě zasloužíme. Vítězství 3:0, 3:0 jsme rozhodně od soupeřek nedostaly zadarmo a ukořistěných šest bodů na Lanškrounu jistě zamíchá pořadím tabulky.

Hrály: Ivča Š., Marťa Š., Lenča R., Verča R., Anička Š., Péťa F. a Verča N.