Poslední zápas sezóny

Poslední zápas této sezóny jsme odehrály 5.3. na palubovce USK Pardubice. Hlavním cílem bylo získat alespoň dva body, abychom si udržely třetí místo v tabulce. Vzhledem k tomu, že Pardubice v celkové tabulce drží místo poslední, měl to být jednoduchý úkol. My jsme ovšem na zapás přijely v silně oslabené sestavě, kterou naštěstí doplnila Janča R., abychom mohly vůbec hrát.

První set se nám značně nevydařil. Na hřišti jsme o sobě nevěděly, dělaly zbytečné chyby a především neměly dobrý příjem, ze kterého by se dalo něco vytvořit (12:25). Další dva sety byly z naší strany o dost lepší, lépe jsme si poradily s příjmem a dokázaly se udržet déle i na podání (25:19, 25:24). Třetí set jsme zase trochu zazmatkovaly. Opět vázla komunikace a souhra. V závěru se nám podařilo náskok soupeřek snížit, ale ne dostatečně (24:21). Došlo tedy na tie-break. V něm už jsme byly suveréní a získaly ho poměrem 15:4. Hlavní úkol jsme tedy splnily, ale s mnohem větší námahou, než by se dalo očekávat. :-)

V druhém zápasu  už se naše hra více podobala našemu standardu. Především v prvním setu, kdy jsme soupeřky přejely 25:11. Další tři sety byly dost vyrovnané a rozhodovaly se až v napínavých koncovkách (25:20, 24:26, 25:20). Z druhého zápasu jsme tedy utržily tři body a zvýšily tak celkový odstup od čtvrtého týmu v tabulce na 4 body.

USK Pardubice A 2:3 TJ Sokol Dolní Újezd (12,-19,24,21,-4)

USK Pardubice A 1:3 TJ Sokol Dolní Újezd (-11,-20,24,-20)

Hrály: Verča Rožková, Verča Nováková, Anička Šimková, Lenča Rejmanová (Peťa Rejmanová), Ivča Šplíchalová, Jana Rejmanová, Marťa Šplíchalová

autor: A. Šimková