Zahájení nové sezóny

Tak je tu nová sezóna.

První letošní utkání jsme odehrály na palubovce Letovic. Bohužel jsme na zápas musely odjet bez opory trenéra, ale alespoň se základními pokyny. Ostatní taktická rozhodnutí byla na kapitánce Verče, která se této zodpovědné pozice zhostila víc než dobře.

Hned na začátku prvního setu se zdálo, že zápas bude snadný a rychlý. Dařilo se nám na příjmu, na podání i na útoku. Možná jsme byly dokonce samy zaskočené hladkým průběhem začátku utkání (první set 25 : 14). Vystřízlivění ovšem přišlo už v setu druhém. Soupeřky především výrazně přitvrdily na podání, my jsme nedokázaly dobře přijmout a útočily téměř zadarmo a daleko od sítě (druhý set 25:16). Do třetího setu jsme změnily základní sestavu a stav utkání se znovu otočil v náš prospěch (25:21). Čtvrtý set vyvrcholil asi nejdramatičtější koncovkou celého dne. Především díky výbornému servisu Lenči se nám podařilo stáhnout vedení soupeřek 24:21 na 24:24. V posledních dlouhých výměnách jsme měly pevnější nervy (čtvrtý set 28:26) a vyhrály tak celé utkání.

Všechny sety druhého zápasu měly stejný průběh. Soupeřky měly vždy lehce navrch a my jsme dotahovaly v koncovce. Úspěšně i neúspěšně. (první set 22:25, druhý set 25:23, třetí set 22:25, čtvrtý set 25:23) Naším největším problémem byl příjem a nejistota na podání. Obrana v poli naopak nám šla skvěle. Utkání vyvrcholilo pátým zkráceným setem, ve kterém jsme nestihly dotáhnout náskok soupeřek a zápas prohrály (pátý set 7:15).

Z prvního volejbalového víkendu jsme si tedy nepřivezly dvě vítězství, ale krásné 4 body a 9 odehraných setů.

autor: A. Šimková