První domácí utkání nové sezóny

Dnešní zápas jsme hostily tým z Lanškrouna. Holky mají oproti loňsku obměněnou sestavu. Přibylo jim pár holek, které ještě loni hrály za juniorky.

Začátek zápasu byl velmi opatrný. Body se na obou stranách připisovaly postupně. Bohužel nám v prvním setu moc nešla přihrávka, nemohly jsme tak útočit ze sítě. I když jsme celý set o 2-3 body vedly, koncovka nám nevyšla. Vlastními chybami jsme nechaly bodovat soupeřky, které tak první set získaly pro sebe. Druhý set byl obdobný. Kazily jsme jak my, tak soupeřky. Stejně jako v prvním setu se nám dařilo držet 2 bodový náskok, který jsme stejně jako v prvním setu neudržely a prohrály 24:26. Stav prvního zápasu byl pro nás nepříznivý, prohrávaly jsme 0:2 na sety. Do třetího setu jsme nastoupily v obměněné sestavě ve snaze soupeřky změnou postavení překvapit. Změna postavení nám prospěla, méně jsme chybovaly, dařilo se nám na podání. Třetí set jsme tak získaly pro sebe. Čtvrtý set se nám podařil uhrát celkem v pohodě a je tu před námi již druhý tie-break letošní sezóny. Začátek setu se nám vůbec nepovedl. Kvůli špatné přihrávce soupeřky celkem snadno vedly 6:2. Změna stran proběhla za stavu 8:4 pro Lanškroun. I přes nepříznivý vývoj posledního setu se nám za stavu 11:13 podařilo nejen srovnat, ale i přidat bod navrch, takže jsme mohly zápas vyhrát. Bohužel jsme náskok 14:13 neudržely a tie-break jsme prohrály 15:17. Z prvního zápasu si odnášíme pouze 1 bod.

Po odpočinkové pauze jsme nastoupily do druhého zápasu. Stav zápasu se vůbec nepodobal tomu prvnímu. Nekazily jsme podání, dokonce jsme na podání držely šňůru i deseti podání v řadě. Celkově jsme se srovnaly v poli, začaly jsme výborně přihrávat a soupeřky drtit. První set jsme vyhrály jednoznačně 25:13. Holky z Lanškrouna byly naší hrou ohromené, začaly si více kazit a tím nám pomáhaly k získání dalších dvou setů. Druhý zápas byl z naší strany herně o dost lepší než ten první. Nedovolily jsme soupeřkám vyhrát ani set a zaslouženě jsme druhý zápas vyhrály. Musím holkám poděkovat, že i přes prohraný tie – break jsme to nezabalily a „obávanému“ soupeři jsme sebraly 3 body J

Příští týden máme volno, zápas s Moravskou Třebovou se odkládá na státní svátek a za 14 dní nás čeká nedělní zápas ve Svitavách.