Třetí tie-break sezóny

V neděli 13. 11. nás čekal dvojzápas s družstvem Svitavy B v poněkud netradičním prostředí. Utkání se odehrála v tělocvičně na ZŠ Felberova, která nás překvapila menším prostorem a velmi kluzkým povrchem. Největší překvapení však oběma družstvům připravil pan rozhodčí, který vůbec nedorazil a nikdo o něm neměl žádné zprávy. Svitavačky rychle sehnaly náhradu a mohlo se začít. V průběhu prvního setu dorazil na své místo i přes zdravotní omezení trenér, takže jsme se mohly v klidu soustředit na vlastní hru. První zápas se dařil podle našich představ. Nepustily jsme soupeřky téměř do hry a případné nevynucené chyby na příjmu či v útoku, jsme zvládaly úspěšně napravit.  První zápas skončil jednoznačně 3:0 pro nás po setech 25:16, 25:23 a 25:15.

Po hodinové přestávce bylo všechno jinak. Do prvního setu jsme nastoupily ve změněné sestavě na tři blokařky. Utekl nám hned začátek, kdy se nám nepodařilo přihrát několik servisů od Svitav a celý set jsme dotahovaly. Průběhu nepomohly ani chyby na našem podání.  První set jsme prohrály o dva body. Vrátily jsme se k původní hře s "účkem", ale dál se nedařilo. Přizpůsobily jsme se hře soupeřek, což pro nás vždy končí špatně. Svitavy přitvrdily na podání, my nedokázaly často několik podání v řadě přijmout a jakýmkoli způsobem odpovědět. Navíc jsme pokazily velké množství vlastních útoků. Krize byla veliká a trapas na spadnutí. Z naší strany možná přišlo lehké podcenění, naštěstí se nevzdáváme jen tak a hodlaly jsme zápas dotáhnout do tie-breaku. Třetí zlomový set jsme zvládly výborně a Svitavám dovolily pouze 14 bodů. Čtvrtý byl nejtěžší. Protihráčky dělaly vše možné, aby o dobře rozjetý zápas nepřišly. Ukázalo se však, že už máme něco za sebou a ačkoli byl set vypjatý, udržely jsme hru ve vlastních rukou. Po třetí jsme letos vstupovaly do tie-breaku. Dvakrát jsme již tie-break hrály a dvakrát bohužel prohrály. Ve Svitavách jsme to konečně zlomily, odvezly si dalších pět bodů a usídlily se na 3. místě v tabulce.

Hrály: Králová, Nováková, Rejmanová K., Rejmanová L., Rožková, Šimková, Šplíchalová I., Šplíchalová M.