Půlka sezony za námi

Týden před Vánoci většina lidí finišuje s přípravami nebo právě začíná panikařit, že nemá žádné cukroví, natož dárky. My měly lepší zábavu. Na naší domácí palubovce na nás čekal zápas s USK Pardubice.

TJ Sokol Dolní Újezd : USK Pardubice 3:1 (23:25, 25:9, 25:13, 25:15)

Začátek v 10 hodin, takže v 9 na značkách, to je jasná věc. Úvodní hvizd odstartoval boje o další          3 body. Začátek se vyvíjel celkem dobře. Vedeme 18:11, je to v kapse, řekl by si volejbalový laik, co šel zrovna kolem, ale opak byl pravdou. Soupeřky nás začaly tlačit podáním a nám se v tu chvíli nedařilo vůbec nic. Set nakonec skončil 23:25 ve prospěch holek z Pardubic. Nevydařený set jsme hodily za hlavu a nastoupily do dalšího. Vše šlo jako po másle a najednou byl konec. Výsledek 25:9 mluví za všechno. Za stavu 1:1 jsme začínaly od začátku. Další dva sety byly zcela v naší režii a my si po právu připsaly 3 body do tabulky. Myslím, že je třeba holky pochválit za kvalitní podání, které soupeřkám dělalo obrovské problémy a když k tomu přidám ještě vysoké bloky a kvalitní útok, o vítězi nebylo pochyb.

TJ Sokol Dolní Újezd  : USK Pardubice 3:0 (25:12, 25:8, 25:23)

Tři čtvrtě hodiny na snězení  namazaných svačin musí stačit, rozcvičit a hrajeme. Druhý zápas jsme začaly v obměněné sestavě, ale i tak jsme měly vše pevně ve svých rukou. Set jsme vyhrály hladce 25:12 a na řadu přišel set číslo dva. Ten jsme vyhrály, tzv. „o parník“. Soupeřky se zmohly na pouhých 8 bodů. To nás možná trošku ukolébalo. Třetí set byl jako přes kopírák s prvním setem v prvním zápase. Vedly jsme 19:11, ale dvacítka jako by byla prokletá, a né a né ji tam složit. Vlastními chybami jsme daly soupeřkám ještě naději na čtvrtý set. Pomohlo však dvoustřídání a my tentokrát dotáhly set do vítězného konce. Opět nám k tomu pomohl razantní, téměř bezchybný servis a kvalitní práce na síti.

Chtěla bych poděkovat všem fanouškům, co si našli chvilku času nás podpořit a zároveň Vás pozvat na další domácí zápas 14.ledna 2017 v  10 hodin.

Sestava: Anička Šimková, Verča Nováková, Verča Rožková, Terka Králová, Lenča Rejmanová, Káťa Rejmanová, Marťa Šplíchalová,  Ivča Šplíchalová, Vendy Tmejová

autor: Vendy Tmejová