První 3 ztracené body

V neděli 22.ledna nás čekal dvojzápas s ženami v Lanškrouně. Nám se na poslední chvíli podařilo odjet bojovat o body s téměř plným počtem hráček. Po dlouhé době nás bylo 9, což je ideální stav našeho silného týmu, který se již několik týdnů drží v čele tabulky soutěže. Trenér tak mohl jakkoli změnit sestavu a do prvního setu postavil dvě silné hráčky na smeč a já měla pomoci na bloku.

Úvodní set prvního zápasu jsme rozehrály velice slibně. Soupeřky nás však překvapily svým tvrdým servisem a my se vlastními chybami nedokázaly z jednoho postavení otočit a rázem jsme byly minus 8 bodů. Těžce jsme ztrátu dotahovaly, na obou stranách byla vidět velká bojovnost a obětavost. Soupeřky však měly větší štěstí a my první set prohrály. Další set se odehrával jak přes kopírák. Kvalitní hra s tvrdými smeči a úžasnými volejbalovými zákroky v poli a na bloku nadchla nejednoho fanouška. Celý set jsme opět neurvaly pár bodů navíc, abychom si udržely vedení a set skončil výherně opět pro soupeřky. Stav 0:2 se nám vůbec nelíbil, ale i za toho stavu umíme vyhrávat. Třetí set jsme obměnily celou sestavu a začaly hrát s třemi blokařkami. Ani tento set se na nás neusmálo štěstí, navíc jsme ztratily bojovnost a jen se útokům z druhé strany hrdě bránily. Bohužel poprvé v této sezoně prohráváme a ztrácíme celé 3 body.

Po hodinové přestávce, kdy jsme probraly, co vše se musí zlepšit, jsme si řekly, že druhý zápasy nám v lanškrounské tělocvičně jdou lépe, a proto vyhrajeme.

Tentokrát jsme začaly s klasickým postavením, ale nahrávat nám začala Vendy. Přitvrdily jsme podání, se kterým měly na druhé straně problémy, a my si v klidu mohly připravit útok. Soupeřky na nás hrály stále svoji rychlou hru, ale konečně se nám více dařilo i na bloku a prvních pětadvacet bodů ukazoval stav pro nás. Druhý set jsme zaváhaly a hned v začátku nám uteklo pár důležitých bodů, které nám chyběly v koncovce.  Je vyrovnáno 1:1. Třetí set byl velmi těžký, opět jsme se nevzdávaly a vybojovaly si ho pro sebe. Za stavu 2:1 jsme si nechtěli připustit případný tie-break, a proto jsme hrály bez zbytečných chyb, tvrdě jsme útočily a s velkou pozorností jsme vymetaly každičký kousek hřiště. Taktickým střídáním během hry se nám podařilo vedení udržet a my s velkým oddychem vyhrály 3:1.

I přes ztracené 3 body se stále držíme s dvoubodovým rozdílem na prvním místě. Další týden nás čeká dvojzápas s holkami z Moravské Třebové na domácí palubovce.

Hrály: Vendy T., Lenča R., Verča N., Verča R., Anička Š., Ivča Š., Marťa Š., Káťa R., Terka K.

Výsledky 21., 22.kolo, Dolní Újezd x Lanškroun: 0:3 (20,20,21), 3:1 (-18,22,-22,-21)

Autor: M. Šplíchalová