Nutných šest bodů

V sobotu 28. ledna jsme zahájily šest po sobě jdoucích domácích utkání zápasem s Moravskou Třebovou. Utkání začalo už v 9 hodin ráno a patřilo k těm jednoznačným.

Potvrdily jsme roli favorita v utkání prvního a posledního týmu z tabulky. Soupeřky dorazily v počtu 7 lidí a na hřiště nastoupila velice mladá a běhavá sestava. Nepodcenily jsme je. Pouze na začátku 1. setu nám chvíli trvalo zkoncentrovat se a hrát bez chyb – hlavně na servisu. První dva sety jsme odehrály ve složení Lenča, Káťa R., Verča N., Marťa, Ivča a já. V polovině 3. setu naskočila Anička místo Káti a Terka místo Ivči. Utkání skončilo během hodiny jednoznačně 3:0 pro nás.

Následovala dlouhá pauza, kterou zpestřilo utkání ligy našich juniorek s Náchodem. Během ní odcestovala smečařka Káťa a na její/svůj post nastoupila Anička. Delší přestávka nám jako obvykle moc neprospěla. V 1. setu jsme i o 4 body prohrávaly. Pod tlak jsme se většinou dostaly vlastními nevynucenými chybami. Naštěstí pro nás na tom soupeřky byly místy hůř. Vzpamatovaly jsme se a 3 sety byly opět naše. Polovinu 2. zápasu odehrála na bloku Terka místo mě a odvedla výbornou práci. Ačkoli oba zápasy dopadly jednoznačně, je třeba se z nich poučit a do dalších zápasů se vyvarovat velkého počtu nevynucených chyb a zaměřit se na efektivní útok.

Hrály: Lenča, Káťa R., Verča N., Marťa, Ivča, Verča R., Anička, Terka