Připraveny čelit Chocni

Minulou sobotu (4. února) jsem chtěla v pyžamu strávit celý den. Zkouknout sérii Přátel, nabrat sílu na další semestr… Plány mi ale překazil budík ohlašující do ticha, že plán se ruší, protože nesmím nechat holky ve štychu. Botasky, pití a rychle vyhlížet trenérova stříbrného bleska.

Jako první v tabulce jsme se soupeřek nemusely nijak obávat, ale při vzpomínce na poslední návštěvu ve Svitavách nám do zpěvu nebylo. V prvním setu jsme měly pomalejší rozjezd, ale mohutné povzbuzování celých tří fanoušků lomcujících tribunou nás vyšvihlo do sedla a my se dostaly do jasného vedení.

Svitavské soupeřky se snaží, ale strop jim dělá potíže. Stejně tak ve druhém setu si holky neví rady a berou si time. Za stavu 18:5 se střídá a naše hvězdná Káťa nahrává na pár dobrých smečí. Stejně tak Ivča se nenechává zahanbit a zakončuje set sérií podání. Poslední set byl bodově vyrovnaný, následovala šňůra podání tentokrát v Aniččině režii a Újezd soupeřky (které ho chvílemi potrápily) „doklepl“.

Druhý zápas po dlouhé pauze už tak hvězdný nebyl. Rozjezd pomalejší, my ve vedení, ale začátek druhého setu byl v rukou soupeřek. Rvaly jsme se o každý míč, ale stejně jako minule ve Svitavách, i tentokrát jsme kazily vlastní balóny. Tentokrát zasáhla Lenča svými podáními, a to tak razantně, že jsme set nakonec vyhrály.

Poslední set byl odrazem celého zápasu.  Poměrně utahaný, nerozhodný, ale před koncem jsme zmobilizovaly zbylé síly a dokázaly svou první příčku uhájit. Podařilo se nám to hlavně díky parádní souhře, výstižným postřehům trenéra, a taky díky odhodlání, které nás dokázalo ráno vytáhnout z postelí. Díky, holky!

Sestava: Verča Rožková, Lenča Rejmanová, Marťa Šplíchalová, Ivča Šplíchalová, Verča Nováková, Anička Šimková, Káťa Rejmanová, Terča Králová

Autor: Tereza Králová