Další 3 důležité body a stále první

Dnešní zápas jsme hostily tým z Chocně. Zápas to byl velmi důležitý, protože Choceň se momentálně nachází na druhém místě v tabulce. Prohrou bychom sice i tak zůstaly na prvním místě, ale chtěly jsme samozřejmě vyhrát a ukázat tak, že na první místo patříme zaslouženě. No….povedlo se nám to jen částečně.

Na úvod musím říci, že tolik fanoušků se zatím na naše domácí utkání nesešlo. Balkon přetékal natěšenými rodiči a kamarády a tak první zápas mohl začít. Hned na úvod setu jsme se ujaly vedení. Náskok se díky kvalitním útokům zvyšoval a soupeřky si v prvním setu takřka neškrtly. Smetly jsme je vysoko 25:12. I začátek druhého setu poukazoval na to, že druhý set bychom mohly s přehledem vyhrát. Ze začátku setu jsme vedly 9:2. Bohužel náskok se kvůli chybám na síti, nedorozumění v poli a zejména zkaženému podání začal snižovat a poprvé se tak soupeř dostal do vedení. Druhý set Choceň tak získala pro sebe. Třetí set byl úplným opakem prvního setu. Kazily jsme si podání, chybovaly jak na síti, tak v poli. Set jsme prohrály hluboko 16:25. Rozjezd čtvrtého setu byl také pomalý, bohužel kvůli vlastním chybám soupeřky v koncovce vedly 21:24. I přes nepříznivý stav jsme se nevzdaly a set dotáhly až na 23:24. Bohužel ani to nestačilo, soupeř nás obelstil chytrou ulívkou a set tak získala Choceň. I přes velmi povedený začátek zápasu jsme první zápas prohrály 1:3 a body připisují soupeřky.

Po odpočinkové pauze jsme nastoupily do druhého zápasu. První set jsme začaly opatrně. Body se postupně připisovaly na obou stranách, ale díky výbornému útoku (na síti excelovala hlavně Anička) a lepší hře v poli jsme zaslouženě vyhrály. Druhý set už tak jednoznačný nebyl. I přes vedení jsme si konec zkomplikovaly a jen díky výbornému útoku a bloku jsme s odřenýma ušima set získaly pro sebe. Třetí a naštěstí pro nás i poslední set tohoto zápasu jsme s přehledem vyhrály. Soupeřkám se nedařilo vůbec nic, hodně si kazily a proti našim útokům byly na síti i v poli bezradné. Z dnešního dvojzápasu si tedy zaslouženě připisujeme další 3 body do tabulky. Bodový odstup s druhou Chocní se sice nijak nezvýšil, ale ani nesnížil. Stále držíme první flek J

Příští týden jedeme na předposlední venkovní utkání do dalekých Chvaletic.

Hrály: Lenča Rejmanová,  Verča Nováková, Anička Šimková, Marťa Šplíchalová, Ivča Šplíchalová, Terka Králová, Káťa Rejmanová, Verča Rožková

autor: I. Šplíchalová